Wpis z mikrobloga

@chaberr: przymierzałem się do kupna bmw 3 jednak dałem sobie spokój... Znalezienie zadbanego, bezwypadkowego egzemplarza graniczy chyba z cudem. Jako że sam się nie znam na autach to postanowiłem skorzystać z usług 'inspektora' który obejrzy auto za mnie i przygotuje raport o stanie technicznym i chyba klasyczny przypadek: w ogłoszeniu auto super tylko wsiadać i jechać. Sprzedawca był nawet na tyle miły że w ogłoszeniu umieścił informacje VIN ale usunął jedną
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fdisk Ja mieszkam w DE...

Sprzedasz "Anglika" czy auta po dzwonie bez poinformowania nowego klienta jest przestępstwem.
Ba - auto z serwisu lub od dobrych handlarzy ma roczną gwarancję (z możliwością przedłużenia).
  • Odpowiedz
@fdisk: > Znalezienie zadbanego, bezwypadkowego egzemplarza graniczy chyba z cudem

Znalazłem jeden dziwny sposób na zwiększenie szansy kupna dobrej sztuki :)

Wchodzisz na allegro.
Bierzesz najtańszą, ładną, bezwypadkową itd.
Mnożysz cenę X2.
To jest cena wyjściowa MINIMALNA zadbanej sztuki.
Oczywiście to jest pół żartem, ale zasadniczo tak to wygląda.

3/4 ludzi [gimbazy] tu napisze: "obosze, e46 za 25k, ile to by było czipsów!", ale mają wpojone ceny szmelcu.
Potem zdziwienie, że
  • Odpowiedz
umieścił informacje VIN ale usunął jedną linijkę.... okazało się że to anglik


@fdisk: I takie cuda w większym budżecie? To masz megapecha ;)
Ja kupiłem obok domu 13 letnie auto z polskiego salonu [salon 1km od domu] z przebiegiem 123kkm ;)
Ale, ja to mam farta dla odmiany ;)
  • Odpowiedz
@chaberr: celowalbym w silnik N52B30 (330i), stosunkowo malo problemow. Mam 125i z tym silnikem i chodzi jak marzenie 110k km na zegarze i oleju w ogole nie zjada
  • Odpowiedz
@cajar: pierwsze idrivy borykaly sie z gasnacym ekrane, padajacym radiem i generalnie z ogolna zawiecha (trzeba bylo wymieniac moduly ccc rozne dziwne rzeczy) teraz to pewnie poprawili. Fajnie miec, ale jak to ma byc uzywany samochod na 3+ lat to bym unikal.
  • Odpowiedz