Wpis z mikrobloga

@wonsz_smieszek: Głośność będzie podobna zarówno we froncie jak i w topie. Jedynym chlubnym wyjątkiem są fronty DirectDrive od LG, które nie posiadają paska przenoszącego napęd z silnik na bęben. Co do pary nie wiem więc się nie wypowiem. Natomiast niektóre pralki mają program odświeżania samym powietrzem bez użycia detergentów i cieczy. Kurtkę z dymu ogniskowego ładnie pozbawi jego zapachu.
@Zelazko_MPM: a wiesz coś może o tych silnikach inwerterowych, które podobno są jakieś super, ale nie bardzo mi ktokolwiek potrafi konkretnie podać, w czym są lepsze?

@tiop: trochę tego się obawiam, ale niestety takie warunki, że żadna inna, nawet taka cienka ładowane od frontu, się nie mieści :(
@wonsz_smieszek: Silnik bezszczotkowy (inwerterowy, falownikowy) będzie nieco cichszy. Natomiast nadal będzie tam pasek. Z top loaderów nie ma nic z DirectDrive. A jest to znakomite, jeśli lubisz ciszę rozwiązanie, bo możesz drzwi do łazienki zostawić otwarte nawet podczas wirowania i będzie tylko głośniej szumiało a nie tłukło.
Co do wygody topów to zdania są podzielone. Możesz kupić taką, która ma miękkie otwieranie drzwiczek i nie wali po palcach oraz ma np.
@Zelazko_MPM: widzę, że faktycznie na eksperta trafiłem! dzięki :)

Czyli w sumie źródłem zła i hałasu jest pasek? Ech, pewnie ciężko zrobić DirectDrive przy pralce nie ładowanej od frontu, więc niedobrze, bo możliwość wirowania w nocy bardzo by mi odpowiadała :)

Widzę coś takiego jak pozycjonowanie bębna - to jest właśnie to co piszesz o automatycznym ustawianiu bębna drzwiczkami od góry?

Czy są jakieś bardziej i mniej polecane firmy pralkowe? Widzę
Widzę coś takiego jak pozycjonowanie bębna - to jest właśnie to co piszesz o automatycznym ustawianiu bębna drzwiczkami od góry?


@wonsz_smieszek: Dokładnie tak.

Czy są jakieś bardziej i mniej polecane firmy pralkowe? Widzę Electrolux, Whirlpool, czasem Candy w marketach.


@wonsz_smieszek: Elektryk bardzo dobry. Whirlpool = Polar. To ich budżetowa marka. Znajdziesz model z identycznymi parametrami a zawsze ze 100-150 cebul taniej. Candy jest moim zdaniem ciekawe dla ludzi, którzy szukają