Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz zagrałem sobie bez blobowania. Początkowe założenia były takie, aby pozostać OPMem przez całą rozgrywkę, ale ostatecznie trochę zmieniłem plany i z wolnego miasta utworzyłem republikę kupiecką. Myślę, że granice wyszły całkiem ładne. Najlepsza prowincja 68 dev, najsłabsza 42. Trzy razy zmieniałem religię (catholic->protestant->catholic->reformed). :P Bardzo późno włączyłem się w kolonializm (właściwie to w ogóle nie chciałem tego robić, ale od połowy gry nie było już co robić) przez co zostało mi tylko zasiedlanie Ameryki Północnej i udało utworzyć się jedynie 5 kolonii. Ostatecznie wpływy z handlu wyszły na poziomie około 380 dukatów/miesiąc. Teraz żałuję, że od początku nie nastawiłem się na kolonializm i wykręcanie jak najwyższych przychodów. Wybudowałem sobie za to Kanał Kiloński, bo już i tak nie miałem czego robić z hajsem. :P

Z achievementów wpadło City of Cities i Market Control. Prawie udało się też A Protected Market (98,5% merkantylizm [']).
#eu4 #europauniversalis

Pobierz
źródło: comment_x2rrlcX1UBQMm2HjcBJYk0xpYjx5cXxh.jpg
  • 4
@seann: w protected market kluczem jest bycie katolikiem (od papieża - jeżeli sporo się nawraca - to można i ponad 20 merca wyłapać) i kolonizacja (exploration generuje eventy dające mercantilism)