Wpis z mikrobloga

#wynajem #mieszkanie
Zastanawiam się nad długotrwałym wynajmie mieszkania.

Właściciel proponuje, aby podpisać umowę na elektryczność, wodę, śmieci i internet na mnie, a nie na właściciela.

Co o tym myślcie?

To jest standard?

Pośrednik
Kto płaci prowizję pośrednikowi sprzedający czy który wynajmuje mieszkanie?
Jak to zwykle wygląda.
  • 7
  • Odpowiedz
@Turysta10: prąd, wodę i śmieci możesz wypowiedzieć bez konsekwencji z miesięcznym okresrm wypowiedzenia, więc luz, gorzej internet, zależy jak dostawca sobie wymyśli. Ogólnie nie ma czego się bać.
  • Odpowiedz
@Turysta10: Ja preferuję media na właściciela, bo jest mniej formalności przy wyprowadzce i wyprowadzce. Ale jeśli ma to trwać docelowo lata to bym się zgodził. Dla właściciela jest to o tyle korzystne, że jeśli przestaniesz płacić to będzie w mniejszej dupie niż gdyby pośredniczył. Tobie elektrownia może wyłączyć prąd za zaległości, on nie może i musi płacić.

Prowizja: to zależy od biura nieruchomości, bo rynek pośrednictwa nieruchomości w PL to jedna
  • Odpowiedz
@Turysta10: pamiętaj o protokole czyli co jest i w jakim stanie w mieszkaniu, o tym czy możesz sobie bez zgody pomalować, o terminach wypowiedzenia, generalnie w necie są wzory umów, jak właściciel mieszkania okaże się zjebem od razu to olej to. Ja zawsze trafiłem na fajnych ludzi.
  • Odpowiedz