Wpis z mikrobloga

Wszystkich miłośników papug zapraszam do obserwowania #torunskiepapugi

Pozostając w temacie małych paputów, nasze dwie największe radości - pisklęta Ararauny i Ary chloroptery. Będąc jednymi z największych papug, kilkutygodniowe "maleństwa" dawno przekroczyły wagę 1 kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O ile ararauna jest już całkiem dobrze wypierzona, chloroptera nadal przypomina skrzyżowanie dinozaura z kurczakiem.

#ptaki #zwierzaczki #zwierzeta #papuszkaboners #papugi #smiesznypiesek
Torunskie_Papugi - Wszystkich miłośników papug zapraszam do obserwowania #torunskiepa...

źródło: comment_odd4203BM1YgEO45J0SHDOPXURlnsP7N.jpg

Pobierz
  • 24
@Kat__Rzeznikow: Nie mam zdjęć rodziców chloroptery (zostali w Niemczech skąd przybyły pisklaki), mam jednak zdjęcia naszych dorosłych tego samego gatunku. Tutaj samiec po prawej (na pierwszym planie samica hybryda chloroptery i ararauny).

A jak co to w necie jest od cholery dużo ładniejszych zdjęć tych gatunków, bo to chyba najbardziej "klasyczne" papugi jakie istnieją.

@ObiKenobi: xDD
TorunskiePapugi - @Kat_Rzeznikow: Nie mam zdjęć rodziców chloroptery (zostali w Niemc...

źródło: comment_KJcJH7lbt5vX5XHaMdDHMmgiy8pQp74Q.jpg

Pobierz
@Nightshade: Mamy ziomeczki super oswojone, które same się pchają na ręce/głowę, jak i zupełnie dzikie pary lęgowe.

@emeryt112: Mamy kilkadziesiąt papug w dwóch budynkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystkie przedstawię w swoim czasie

@TryWalkingInMyShoes: Niestety nie mieliśmy i nie kojarzę tego gatunku :( to mała ara? Z mniejszych ar mamy parę marakana, widzę że podobne z wyglądu

@rustyhead: Papugi mają wiele zastosowań ale ciii
@emeryt112: Pytasz o oswojone czy dzikie? Mamy na sprzedaż ładną lęgową parkę aleksandrett chińskich. Jeśli chodzi o oswojone średniej wielkości, aktualnie żako, wkrótce amazonki. Aktualna oferta znajduje się bodajże na fb (fanpage "Ptaszarnia u Edka"). Nieoswojonych mamy więcej na sprzedaż, nawet nie potrafię w tej chwili wszystkich wymienić.

@Nightshade: Włączone :)

@TryWalkingInMyShoes: No to jak pisałem, od jakichś 2 tygodni mamy parkę marakan, może kiedyś doczekamy się młodych :)