Wpis z mikrobloga

Witam szanownych mirków i mirabelki mieszkających/przebywających w #norwegia w #bergen.

Jutro 23.08.2016 r. razem z drugą połową lecimy pierwszy raz w życiu samolotem właśnie do Bergen (tzw. tanie bilety).
Będziemy tam niecałą dobę, gdyż 24.08 wracamy do Polski do Gdańska.

Ten przelot samolotem jest prezentem dla mnie. Nigdy nie leciałem samolotem, a Norwegię oglądałem w google maps (tak, jestem ze wsi).

Niestety nie możemy sobie pozwolić na duże wydatki, więc jest to wycieczka ekonomiczna.
Nastawiam się na dłuuugie spacery.

Tu moje (zapewne prozaiczne) pytania.
Co jest nam tam niezbędne, by zmieścić w bagażu podręcznym?

1. Wiem, że wodę musimy kupić po przylocie, nie mogę zabrać do samolotu.

2. Czy w Norwegii, w Bergen jest teraz ciepło, zimno? Wg prognoz ma być ładna pogoda.

3. Ile zabrać koron ze sobą? Woda 1.5l kosztuje powyżej 6zł, ale jakaś kawa gdzieś na mieście.

4. Na forach/blogach odradzają korzystania z komunikacji miejskiej ze względu na cenę biletów.

5. Więc z lotniska wybierzemy się na spacer w kierunku miasta.

6. Proszę was o poradę, może macie lepszy pomysł, bo ja nie mam wizji jak spędzić ten wyjazd, gdzie się udać, co robić. Jak wy byście spędzili ten czas znając już tę okolicę?

7. Nocleg? Chcieliśmy spać u kogoś w domu, bo są takie portale które oferują nocleg u ludzi w domu, ale wszystko blisko w promieniu 20km było zajęte. By dalej szukać, to już by trzeba było ogarnąć transport na lotnisko by do domu wrócić. Miał być namiot, ale nie wejdzie do bagażu podręcznego, ostatecznie padła propozycja by się zdrzemnąć na lotnisku.
  • 12
@budyniek: no offense, ale to jak bait wygląda...
Ale na wszelki wypadek sugeruję poszukać w necie relacji podobnych wycieczek, a jestem tego bez liku, choćby TUTAJ .
Wody w Skandynawii się nie kupuje (nawet specjalnie nie ma wyboru, nie to co u nas, cały regał zawalony) tylko nalewa z kranu, np. na lotnisku. Są nawet znaki o tym informujące ;)
W Bergen szykuj się na deszcz. Zawsze.
Weź 2000zł. Wydasz ile
@budyniek:
ad 3. Kawka do 50kr, kawa z ciastkiem do 100kr
ad 6. W samym Bergen w centrum targ rybny, stare miasto - drewniana zabudowa i kolejka na punkt widokowy (wygooglaj szczegóły) - tyle wiem o co warto zahaczyć.
Więcej nie pomogę bo nie mieszkam w okolicy Bergen, a byłem tam tylko raz też na jedno popołudnie i w sumie zwiedziłem tyle co napisałem. Miłej podróży!
@budyniek: @PMV_Norway: Flybuss wychodzi drożej. Jeśli ma być BARDZO ekonomicznie, to można dojechać autobusem do Nesttun, a tam jest tramwaj do Bergen z tego co pamiętam. Wyjdzie nieco taniej.
Spacerem, to zależy czy lubicie chodzić ... bardzo xD Mi na to zeszło ponad 4h a mam raczej szybkie tempo chodu.
Tak mi #inyourface nagadał, że mi się głupio zrobiło przed samym sobą. Całe do południa planowałem tę wycieczkę uwzględniając wasze porady i propozycje, a przede wszystkim to co napisano na forum link od #inyourface.

Każde z tych miejsc jak tylko się dało odwiedziłem za pomocą Google Street View.

Oto wstępny plan wycieczki:
1. Jedziemy autobusem lini 51 skyss i wysiadamy w centrum - Festplassen
2. Grieghallen – opera, widok budynku z
@krecik000:

Wycieczka bardzo udana.

Jestem mądrzejszy o nowe doświadczenia.

Co bym zmienił, to buty na wygodniejsze, np. takie do biegania.
Koniecznie z miękką podeszwą. Obydwoje mamy odciski.

Przestraszeni pogodą w Bergen zabraliśmy ze sobą płaszcze (nie przydały się) oraz swetry, które może nie były ciężarem, ale w ciągu dnia się nie przydały. Dopiero nocą mogliśmy się przykryć sweterkiem, by lepiej się spało.
Cały dzień było ciepło i nawet chwilę słonecznie, do
@budyniek: Hehe. Szczegółowa relacja, nie spodziewałem się, ale bardzo przyjemnie się czytało. Fajnie że wycieczka się udała i zakosztowaliście trochę norweskiego stylu życia. A szczegółowy opis na pewno się przyda komuś kto będzie szukał planu zwiedzania Bergen. :)