Wpis z mikrobloga

jak to jest z tym utworem Biała Flaga? powstał w 1982, zaliczył w LP3 numer 1… i nie został wydany? nie ma go na płytach, nie było singla, dopiero w kompilacji 82-85 z 1993 się pojawia. no to jak - nagrano, se istniał i jakoś do radia go wypuszczono, ale na wydanie go na płytę nie zezwolono czy jak? #republika #muzyka #rozkminy
  • 5
@myszczur: no tak, ale ten przebój był puszczany w radiach, przecież zanotował pozycję 1. w Trójce… Co się z nim (nimi? bo jeszcze Telefony dochodzą) stało, ocenzurowali go i nie mogli wydać? Ale w takim razie w radiach też by zakazali. Właśnie to mnie intryguje - niby utwór istniał, został nagrany i BYŁ W OBIEGU, a zarazem nie był wydany, mimo że okazał się przebojem nr 1…
@Hal-9000: możliwe, w każdym razie nadal ciężko mi pojąć, dlaczego nie wydali tego jako singla. Może przykład JD nie jest w 100% trafiony, ale typy z Manchesteru nie potrzebowali płyty, by wydać swój - jak się okazało - największy przebój. Wiem, że przy drugiej płycie Republiki były jakieś inby ze studiem, ale Biała Flaga powstała 2-3 lata przed nią.