Wpis z mikrobloga

Powoli kończą się Igrzyska Olimpijskie #rio2016. Przez większą część tej imprezy pod tagiem #nasiwrio przedstawiałem wyniki naszych medalowych szans według "Przeglądu Sportowego". Ostatni taki raport dziś wieczorem (po występie naszego ostatniego zawodnika w zapasach). Potem nastąpi czas podsumowań, które podzielę na kilka wpisów. Będą one wyglądały inaczej, niż te, które publikowałem już pod wcześniej wymienionym tagiem - bardziej subiektywne, ale nie pozbawione statystycznej weryfikacji formy naszych sportowców. Tymczasem, zgodnie z wczorajszą obietnicą zamieszczam podobne raporty dla wszystkich igrzysk od Aten w 2004 roku. Jaka była wtedy skuteczność typerska dziennikarzy "PS"?

Ateny 2004
Tu "przegląd Sportowy nie zamieścił niestety typów dla każdego zawodnika z osobna, toteż posiłkowałem się tu tekstem Rafała Bały "Gorączka złota".

Skuteczność dziennikarzy "PS": 10 medali na 36 szans - 27,03%. Żaden zawodnik spoza listy nie zaskoczył medalowym występem

W kolejności: imię i nazwisko (ewentualnie drużyna), konkurencja, typ "PS" i rzeczywisty wynik:

PS. Pekin 2008 i Londyn 2012 w komentarzach.
plackojad - Powoli kończą się Igrzyska Olimpijskie #rio2016. Przez większą część tej ...

źródło: comment_5sbLN5VLZ7yUKQbw5aTDzjn9vY61O08s.jpg

Pobierz
  • 15
@plackojad: Londyn 2012 - 30 szans, 7 medali z listy (skuteczność typów 23,33%) i 3 medale spoza listy. Niestety brakuje tutaj typów dla zawodników, którzy pozytywnie zaskoczyli "PS" swoją postawą, zdobywając medale, za co bardzo przepraszam - te listę dokończyłem już po powrocie z rodzinnego domu, z którego nie wziąłem odpowiedniego "Skarbu Kibica".
plackojad - @plackojad: Londyn 2012 - 30 szans, 7 medali z listy (skuteczność typów 2...

źródło: comment_VrV7Yh6A5EF2oJ42NEwgrFiV6LUt7f11.jpg

Pobierz
@LaPetit: Niestety nie mogę już edytować komentarzy. Ponadto uznałem, że czerwień i zieleń najlepiej będą przedstawiać wykorzystanie szanse i te zaprzepaszczone. Może to zmienię przy ostatnim raporcie z tegorocznych igrzysk.
@plackojad: Nie szkodzi, akurat obie zawodniczki wystarczająco rozpoznawalne ;) A jeszcze jedna sprawa. Jest jakakolwiek szansa na podobne zestawienie związane z Atlantą 1996, nawet na podstawie innego źródła? Byłoby to o tyle ciekawe, że to ostatnie igrzyska, gdzie Polska odegrała jakąkolwiek rolę w klasyfikacji generalnej (przez dwa dni miejsce 1., ostatecznie miejsce 11.).