Wpis z mikrobloga

Ponad 14 lat od premiery #warcraft3 a ja nadal średnio co pół roku przechodzę całą kampanię z TFT i TFoD włącznie, mimo że znam wszystkie misje i dialogi z cutscenek na pamięć. Co zrobię sobie przerwę od #wow to w końcu trafiam na folder z war 3 i po przejściu znowu resub. Od #warcraft 1 ponad 20 lat temu aż do teraz. Setki godzin - a w przypadku #worldofwarcraft grubo ponad 1000 dni w grze - spędzone w Azeroth i okolicach.

Tyle życia zmarnowane, a jednak nie żałuję ani chwili. Puenty nie będzie, po prostu mnie #nostalgia złapała i musiałem dać jej wyraz ()
Nymphis - Ponad 14 lat od premiery #warcraft3 a ja nadal średnio co pół roku przechod...

źródło: comment_kdnXkiwmeNgoB3EGeyJ21MDSscX6g8kY.jpg

Pobierz
  • 37
@miciek335: @Quincunx: @mjpuchy:
Warcraft 4 nie powstanie ()

1. RTS jako gatunek umarł i zastąpiony został przez MOBA. Są one szybsze, łatwiejsze i stawiają na interakcję z innymi graczami, która jest teraz w cenie. Patrz: Heroes of the Storm, LoL, DotA 2. Warcraft jest zbyt dużą marką, żeby Blizz mógł pozwolić sobie na takie eksperymenty...
2. ...bo to nie ten sam Blizz co dawniej. Od
@Nymphis:

ad. 1
Rynek moba jest już nasycony. Tort podzielili między siebie LoL i DotA; nawet taki gracz jak Blizzard nie potrafił się przebić z nową pozycją. Do tego dochodzą mniejsi graczy typu smite i w sumie nie ma już miejsca na nowe pozycje.
ad 5
przecież WoW i War3 to zupełnie inne gry i wcale sukces WoWa nie odebrał graczy War3. Ci, co będą wracać do nowych xpacków będą to
@Nymphis > Nic nie ma już sensu. Jeżeli o aspekt fabularny chodzi, to uniwersum osiągnęło szczyt i skończyło się na ICC w WotLKu.

A kiedykolwiek coś miało sens? :D Fabuła Warcrafta nie jest najwyższych lotów, ale jest przyjemna w odbiorze. WotlK też jakiejś super fabuły nie miał, jest sporo ciekawszych postaci od Arthasa. Według mnie pod względem lore najlepiej wyszedł im MoP.
@Nymphis dość duży stek bzdur i banałów.
Warcraft 4 nie ma nic z WoWem wspólnego a mówienie że nie powstanie bo zabrałby graczy to nonsens bo wydać Diablo, Overwatch czy Hearthstone mogli.
Fabularnie też bez znaczenia bo jak nie mogą stworzyć jej do WoWa to czemu mieliby dać radę do Warcraft? Nie mówiąc o tym, że fabularnie to Warcraft nigdy wysoko nie stał a W3 to bardziej sentyment.
Sprawa pieniędzy tez jest