Wpis z mikrobloga

4 487 - 3 = 4 484

Tytuł: 2010: Odyseja kosmiczna
Autor: Arthur C. Clarke
Gatunek: Science fiction

Tytuł: 2061: Odyseja kosmiczna
Autor: Arthur C. Clarke
Gatunek: Science fiction

Tytuł: 3001: Odyseja kosmiczna - finał
Autor: Arthur C. Clarke
Gatunek: Science fiction

⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆

Mój powrót do tego cyklu po przeczytaniu Odysei 2001. Bardzo ciekawe rozwinięcie pierwszej części. Interesująca wizja przyszłości (i przeszłości) ludzkości, możliwego życia na innych planetach/księżycach Układu Słonecznego oraz inteligentnego życia poza nim. Według mnie 2010 i 2061 trochę wolno się rozkręcały ale ostatecznie dały radę.

Ocenę wystawiam całemu cyklowi.

#czytajzwykopem #scifi #sciencefiction #bookmeter

blamedrop - 4 487 - 3 = 4 484

Tytuł: 2010: Odyseja kosmiczna
Autor: Arthur C. Cla...

źródło: comment_P7PdlvAuSUri3NG9bToDPHP1p5nQLXXE.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@rudy2007: Rozumiem, że piszesz o filmie "2001: ...". To zależy od tego dlaczego nie spodobał ci się film.

Jeśli nie lubisz science fiction to książka pewnie też ci się nie spodoba.

Jeśli w filmie odrzucił cię filozoficzny klimat/otwarte na interpretacje sceny/"nie mam pojęcia co się w tym filmie odwala" to książka podchodzi do tego w bardziej zwięzły sposób i wyjaśnia praktycznie wszystko i wręcz narzuca konkretną interpretację - jeśli to był
  • Odpowiedz
@rudy2007: Łojeżusińsku, jak mogłeś dać Odysei 1/10?
@blamedrop: Nie wiem, czy było w twoim wydaniu, ale u mnie były fajne ciekawostki. Np. Clarke w 2001 albo 2010 opisał dziwną plamę na powierzchni Jowisza, a kilka lat później sonda (chyba Voyager) ją naprawdę odkryła dx Tylko w innym kolorze.
  • Odpowiedz
@BarekMelka: U mnie były komentarze od C. Clarka jako "od autora" czy coś podobnego. Możliwe że to samo co u Ciebie - np. (2010, Od Autora): picrel

Z tego co patrzyłem w oryginale 3001 na końcu było bardzo dużo objaśnień i odniesień dotyczących różnych wynalazków/technologii opisanych w książce - Clarke wyjaśniał co go do tego zainspirowało itp. Niestety w mojej polskiej wersji tego nie było :( Trzeba będzie kiedyś do tego
blamedrop - @BarekMelka: U mnie były komentarze od C. Clarka jako "od autora" czy coś...

źródło: comment_cDTnlR7vGBMM563TOwPxozm4HPhaxOph.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@blamedrop: jak się zakończyła cała historia serii? Nie chce ci się może napisać małego skrótu? Kilka lat temu przeczytałem '2001' i '2010', ale brakło mi chęci na brnięcie dalej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@qmox: Szczerze, to skomplikowane :P Każda książka dzieje się tak jakby w równoległym wszechświecie (stąd różnice pomiędzy powieściami - tak to tłumaczy autor) i w zasadzie w każdym epilogu (2010, 2061, 3001) jest inaczej. "Spoilery"


Więc ciężko mówić o jakimś klasycznym zakończeniu. Jako całość seria jest intrygująca. Polecam przeczytać dwie ostatnie części. Są krótsze od poprzedników.
  • Odpowiedz