Wpis z mikrobloga

Relacja 37, Dzien 107, Do parapetówki 172 dni, Koszt obecny 97000 zł

Czołem inżynierowie, zakładamy kaski i ruszamy na kolejny nadzór!

Na naszej budowie małymi krokami zbliżamy się do końca stanu surowego "otwartego". Praktycznie wszystkie prace murowe są już wykonane, w więźbie brakuje kleszczy. Pozostało pozdejmować szalunki, dobrobić parę szczegółów i posprzątać cały #!$%@? jaki powstał przy okazji.

klik.

Wyżej mamy widok z piętra, jak widać ściany działowe mają już pełną wysokość. Ściany szczytowe ( poniżej ) też mają już swoją wysokość i zostały zaciągnięte betonem. Wyżej będą już tylko warstwy dachu.

klik

Przy okazji przypominam, że wszystkie styki drewna z betonem zabezpieczamy dodatkowo folią lub papą. Jest to bardzo ważne zabezpieczenie drewna, zwłaszcza tam gdzie konstrukcja opiera się na ścianie - a jednocześnie pospolity błąd. Jeżeli któryś z majstrów twierdzi że "folia niepotrzebna" należy go wyrzucić i znaleźć innego :]

klik

klik

A teraz pora na kilka drobnych poprawek:

klik

To okno powyżej miało być po środku holu, a jakimś sposbem "uciekło" nam w lewo. Jako że nie chcemy tu otworów - lewaków, tradycyjnie dotniemy trochę z prawej i domurujemy z lewej. Z lewaka zrobimy centrowca :] Na szczeście do "przycięcia" jest cegła a nie słupek betonowy, bo wymagałoby to poważniejszej piły :]

A teraz chyba największy zonk :]

klik

to co widać wyżej to komin, który jakimś sposobem trafia w jętkę i krokiew powyżej ;], zajrzałem na górę - i niestety.. nie możemy dociąć ani komina ( bo kanał ma za cienką ściankę ) , ani dźwigara ( jętka + krokwie, bo by nie trzymało jak należy )

Brakuje nam ze 4-5 cm żeby "przeszło".

klik

Pozostaje nam wyrwać jeden dźwigar, cały jeden i przesunąć go o te kilka cm, co uczynimy w poniedziałek.

Koszt zwiększył się o 6k, kolejna transza za robociznę, oraz komin systemowy ( 1800zł ) jaki przyjedzie w poniedziałek. Opiszemy go szerzej w kolejnym wpisie. W nadchodzącym tygodniu będzie się sporo działo, bo zaczniemy foliować dach, a w czwartek bedziemy instalować windowsy :)

Ok, inżynierowie - koniec nadzorui. Kaski z głów... i jeszcze rzut okiem na całość, z bezpiecznej odległości. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto pierwszy wpis relacji. Jak ktos chce byc na biezaco, moze zaobserwowac tag #budujzwykopem odpowiedz
irecky - Relacja 37, Dzien 107, Do parapetówki 172 dni, Koszt obecny 97000 zł



Czoł...

źródło: comment_Sihk6SlwdweRyPHGHwzVO2X9qC7sdG7z.jpg

Pobierz
  • 29
@NuGuns: Zdarzają się, dlatego dobrze od czasu do czasu dobrze jest się przejść z miarką :] Na większych budowach jest "prawdziwy" kierownik budowy, który na pełny etat pilnuje takich rzeczy. Ja niestety nie mogę być cały czas na miejscu - stąd wychodzą jakieś drobne poprawki.

Zgadza się, tolerancja to 1-2 cm, i tak u mnie w większości jest :)
@besiaczek: PCV, z okleiną.. i taki zestaw wszystkim polecam ( no chyba że aluminiowe - ale te są dużo droższe )

Z drewnianymi jest większy problem w utrzymaniu. Drewno ja to drewno - trzeba je malować co kilka lat.
@irecky: Czy mógłbyś mi powiedzieć dlaczego nie stosuje się ścianek działowych ze sklejki, drewna i wełny do wygłuszenia, lecz z cegły w miejscach, gdzie i tak te ścianki nie będą niczego wzmacniać (nie są to ściany nośne)?
@prezes_n: Oczywiście że się stosuje, nawet koszt jest zbliżony. Ja akurat wybrałem działówki z cegły... bo mi się spieszy. To chyba główny powód.:) Ta sama ekipa wymurowała je od razu, a tak musiałbym poczekać aż całość będzie gotowa, uprzątnięta i dopiero musiałbym szukać kolejnej ekipy na ścianki.