Wpis z mikrobloga

4 496 - 1 = 4 495

Tytuł: Malowany człowiek: Księga I
Autor: Brett Peter V.
Gatunek: fantasy
★★★★★

Książka dość przeciętna, należy do niej podejść jak do lekkiej lektury na wakacje. Podoba mi się motyw demonów, z którymi ludzkość nie może nawet walczyć, nie znając do tego odpowiedniej broni. Wcześniej się z takim nie spotkałem, więc plus za oryginalny pomysł. Głównych bohaterów jest trójka, co również mi się podoba, lubię patrzeć na jedną historię i jeden świat wieloma oczami (poza tym historii o samym Arlenie, niesamowicie irytującym, bym raczej nie strawił). Wczułem się w klimat bezradnej ludzkości, klaustrofobicznego więzienia miast i kopniętych przez los bohaterów. Ciężko mi mimo to przeboleć niektóre sceny i sytuacje, w których autor najwyraźniej poszedł na łatwiznę, za mało ciekawych bohaterów, którzy mimo dobrych historii, są nico zbyt płytcy, a historia dość przewidywalna.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz Talluviel - 4 496 - 1 = 4 495

Tytuł: Malowany człowiek: Księga I
Autor: Brett Pet...
źródło: comment_WBZC6M09KUBGeYAplN0kgJur42xAEQIp.jpg
  • 5
@Talluviel: dodam tylko, że trochę nieuczciwością wobec autora jest ocenianie osobno pierwszej księgi, bo w oryginalnym wydaniu była po prostu jedna książka, którą polski wydawca podzielił na dwie osobno wydane księgi. Fabuła spaja się w dwójce i jest nieco mniej bajkowo. I nie żebym jakoś specjalnie bronił, tak po prostu piszę, że sama I księga jest niekoniecznie miarodajna.
@ryhu: W takim razie faktycznie, trochę to niesprawiedliwe, ale już połowa książki daje jakiś obraz całości. Zastanawiałem się czy zabierać się za Księgę II, ale skoro bajkowy klimat znika, to za jakiś czas być może do tego cyklu wrócę.
@Talluviel: nie oczekuj może, że jest jakiś drastyczny skok poziomu, ale akcja skacze w czasie o kilka lat, bohaterowie stają się dorośli, Arlen jest kozackim badassem, a pozostała dwjóka przestaje być płaczliwymi #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°) i jest ciut lepiej, mniej bajkowo
@ryhu: > Arlen jest kozackim badassem
(,) Liczyłem, że autor coś z tą postacią w drugą stronę zrobi, bo chłopak wyrastał na typowego niezniszczalnego, mężnego i dzielnego bohatera, z dość płytką osobowością i małą paletą innych cech charakteru.