Wpis z mikrobloga

Mirki,
przymierzam się do kupna MacBooka Pro/Air, jakiś i5/i7, 8GB RAM, dysk łorewa. Będzie to mój pierwszy komputer z rodziny Apple. Mam zamiar użytkować go do webdev/ps/ai (czy Air/Pro 13" nie będzie zamulał przy ps/ai? Raczej nie będzie to praca na wielkich plikach).
Budżet 2kPLN (ewentualna dokładka)
Na Aukro.pl chyba lekki syf jest. Jakie inne źródła są dostępne? Pamiętam, że jakiś serwis lapkowy był na wypoku, ale zapomniałem nazwy.
Help meh plx co wybrać.

  • 32
kiedyś MBP 2011 za 950zł, stan perfekcyjny, niekradziony, bateria około 200 cykli. Gość sprzedaje, bo "Ten laptop ma 5 lat, jest idealny dla P


@czikapu: a ja myślałem że mój ThinkpadX220 za 700zł to była okazja (4GB ramu, modem 320 GB w talerzu i zajechana prawie bateria)
@cAMPR: Powodzenia ()
Aha, jak szukasz na OLX, zobacz jak długo ktoś jest na tym portalu. Ludziom ze stażem rok- 2 lata można spokojnie przelać pieniądze.


@wytrzzeszcz: Bo Apple jest dalej brany jako firma wizjonerska, telefony coraz cieńsze, baterie coraz mniejsze, oczywiście niewyciągalne. Ostatnio jednak chyba zaczyna gonić konkurencję i nie jest tak konserwatywny jak kiedyś, z ery "3,5 cala to jedyny słuszny
MacBooki Pro <2013 roku (bez retiny) mają zwykłą, bardzo wygodną klawiaturę.

@cAMPR @czikapu: wszystkie Macbooki Pro, także te z 2015 z retiną mają wygodną klawiaturę. ta najnowsza, twarda jest tylko w Macbooku 12', ale...

Mam tylko nadzieję, że najnowszy Pro będzie miał zwykłą klawiaturę, bo jak Apple zaimplementuje to, co w 12" Retinie

niestety wszystko na to wskazuje, że właśnie w najnowszych Pro taka fatalna klawiatura będzie - sądząc po tajniackich