Wpis z mikrobloga

Stare chińskie powiedzenie mówi


A zatem lecimy!
Ze świata Stallmana przynoszę wam na wasze Androidy:
2048
Gra jest też na Linuksa, jak ktoś chce (nawet na konsole)

Commander Genius
Czyli otwaroźródłowy silnik Commandera Keena z paroma grami na wersji shareware (tak mało stallmanowo)

Jako, że nasza wspaniała partia rządząca zaciska Nam pasa - postanowiłem napisać co nieco o bezpiecznej komunikacji typu "ludź-ludź" - TOR + XMPP + OTR
link

Parę sztuczek od Fereksa nt. serwera ejabberd (certyfikaty, instalacja)
Link

Warto wspomnieć o super zarąbiście fajnym języku programowania od MIT, który zmieni świat informatyki ... jakoś (pdk)
Zelda

A teraz czytajcie poradniki, bo naprawdę brakuje nam czytelników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pingwineknet #linux
  • 6
@Grewest: Nie używałem (stety - niestety), natomiast F-Droid zaznacza, że aplikacja promuje "niewolne usługi sieciowe" czyli (niby - jak dobrze rozumiem) silniki serwerów są na zamkniętym oprogramowaniu

Dodatkowo wersja z F-droid (według jej opisu) została pozbawiona (w stosunku do oryginalnej wersji) z googloszpiegów i innych systemów, które potencjalnie potrafią nas zlokalizować.

A tak to nie wiem. Ja zawsze preferuje XMPP :D I tego bym się trzymał.

Na razie szukam sposobu na
@fervi: Jeszcze o coś zapytam :)
Co do prywatności znasz może jakąś otwartą alternatywę dla "pocket" i klawiatury google?
Możesz podać linka do gry Rabbit Escape? jak wpisuje ją w sklepie play to wyskakuje mi kilka gier..
Jak chcesz się zareklamować to sprawdź https://www.linuxportal.pl/
@Grewest:
https://github.com/andybalaam/rabbit-escape/releases/download/v0.9.1/rabbit-escape-0.9.1.apk

1) Pocket nie znam, nie wiem jaki zastępnik byłby ok
2) Dobrego zamiennika nie znam, ja używam Hacker's Keyboard, bo w trybie landscape ma pełną klawiaturę. Może uda ci się ogarnąć AnysoftKeyboard, ale musisz polskie znaki skądś wziąć.

Dobrych klawiatur (jak swype) nie ma. Mam nadzieję, że będą, bo fajne launchery się pojawiają, więc może i na to przyjdzie czas