Wpis z mikrobloga

Robię kesza wielkości "normalna" (nieco ponad litr), na łono natury, zakole rzeki, dużo roślinności, pola, bociany itp. Nie mam pomysłu na logbook, a chciałem coś takiego niestandardowego, żeby ludzie nie czuli, że przebywali kilometry na darmo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ma ktoś jakieś ciekawe sugestie, by podsunąć? Kiepsko u mnie z rysowaniem, ale z grafiką komputerową nie będzie problemu, by coś zaprojektować.
#geocaching #opencaching
  • 37
  • Odpowiedz
@Arveit: Logbook logbookiem. Ja jestem zadowolony zawsze, gdy jest wystarczająco duży, żeby wygodnie dało się wpisać. Zdecydowanie nie akceptuję tych zwijanych, ale to inna sprawa.

Chciałem zwrócić uwagę na certyfikaty. Mam nadzieję, że zakładając skrytkę, dodajesz certyfikaty dla pierwszych znalazców.
  • Odpowiedz
@Jendrej: zeszyt nie wejdzie przez otwór słoika niestety, pojemnik duży jest, ale w pionie :D Ale mam takie stare zeszyty z pożółkłymi kartkami, może skleję z nich coś.
@Wykopaliskasz: również nie przepadam za zwijanym logbookiem, ale w miejskich mikrusach nie da się inaczej. Właśnie wyszedłem z założenia, że mikro są dobre do miasta, a na łonie natury, gdzie stężenie mugoli wynosi jakieś 3 na godzinę, przydałaby się co najmniej normal,
  • Odpowiedz
również nie przepadam za zwijanym logbookiem, ale w miejskich mikrusach nie da się inaczej


@Arveit: Czasem trafiam w skrytkach mikro na takie małe zeszyciki. Są o wiele wygodniejsze. Te zwijane zawsze mi się plączą, gdy próbuję schować z powrotem.
  • Odpowiedz
@brachistochrona: wow, naprawdę świetne wizualnie te logbooki. Chyba zrobię coś na kształt kołonotatnika. Mam stary notes ze sztywnymi, grubymi kartkami, sprężynki jakieś z notatników tez się znajdą i tekturki :D Czas na trochę diy.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: jeszcze nie spotkałem się z zeszycikiem. W sumie to mało jeszcze znalazłem (nieco ponad 50) skrzynek, ale wszystkie mikrusy u mnie to probówki eppendorfa, tam się da upchnąć jakiś zeszycik?
  • Odpowiedz
a chciałem coś takiego niestandardowego, żeby ludzie nie czuli, że przebywali kilometry na darmo ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Arveit: też kiedyś tak chciałem. Później to zrealizowałem, ale okazało się, że jest druga strona medalu. Ludzie przestali oceniać moje kesze jako znakomite. Tutaj nie wiem dlaczego. Może im się opatrzyły, albo odnaleźli inne moje skrzynki, które są nietuzinkowe i "zwykłe" już nie robią szału. Nikt inny w okolicy
  • Odpowiedz
@brachistochrona: a ile masz założonych już?
Ja dopiero dwie i kieruję się poczuciem jakie ja bym chciał skrzynki znajdować, czyli na pewno nie eppendorfy z rulonami :D. Byłem ostatnio w tym miejscu, gdzie zakładam kesza i od razu po przybyciu zaświeciła mi się kontrolka, że w takich miejscach chciałbym złapać je wszystkie, więc czemu nie dorzucić cegiełki od siebie, pokazać ludziom jeszcze jedno urokliwe miejsce w naszym kraju (jak się zjedzie
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: kurde, brakuje banana dla skali, ale to chyba już do tych takich większych mikro :P do eppendorfa ciężko by było coś takiego upchnąć, zwłaszcza do tych ze stożkowym dnem.
  • Odpowiedz
@Arveit: > a ile masz założonych już?

~50

kieruję się poczuciem jakie ja bym chciał skrzynki znajdować, czyli na pewno nie eppendorfy z rulonami :D.


@Arveit: Bracie!:) Ja również. Nawet jak robię mikro, to logbook książeczkowy lub notesikowy musi być.
  • Odpowiedz
@Arveit: Ten wyżej ma gwint jak standardowa butelka PET, więc można sobie porównać. To jest trochę większe niż probówki. Mikro akceptuję jedynie w naprawdę usprawiedliwionych przypadkach. Ogólnie musi być ciekawy pomysł na mikro, a nie włożyć probówkę byle gdzie (zmieści się prawie wszędzie) i szukaj sobie.
  • Odpowiedz
@brachistochrona: tyle założonych co ja znalezionych :D

Nawet jak robię mikro, to logbook książeczkowy lub notesikowy musi być.

Muszę ogarnąć rozmiary i sposób wykonania tych książeczek i notesów do mikro, bo to intrygujące, a u mnie niespotykane w okolicy. Mam jakieś testery do perfum z drogerii (takie paski kartonowe sklejone po kilkadziesiąt sztuk), jakby to przyciąć, to się nada? :P

Ogólnie musi być ciekawy pomysł na mikro, a nie włożyć probówkę
  • Odpowiedz
@Arveit: skrzynki też robię sam z drewna. Definicja mikro jest ogólna, więc nawet jak skrzynka jest dość spora, ale jest niepojemna (zmieści się tylko logbook i ewentualnie ołówek + parę certów), to oznaczam ją jako mikro. Często jest więc tak, że najpierw mam logbook i pod niego robię kesza o ustalonym rozmiarze:)
  • Odpowiedz
@Arveit: Ja do swoich skrzynek zawsze robię logbooki ręcznie. Przycinam kartki składam w zeszycik do tego robię oprawę ze skóry np i szyję całość. Zamykanie np. na magnes.
  • Odpowiedz
@nokash: ach, gdybym ja miał takie zdolności manualne :D podziwiam i nieco zazdroszczę ;) jak na razie to docinam kartki i okładki będą z grubszej tektury, pomaluję w jakieś wzorki albo nakleję coś i całość jakąś ozdobną wstążką zwiążę i tyle umiem :D może w przyszłości się tak nauczę fajnie jak Ty ;d
  • Odpowiedz