Wpis z mikrobloga

Robię kesza wielkości "normalna" (nieco ponad litr), na łono natury, zakole rzeki, dużo roślinności, pola, bociany itp. Nie mam pomysłu na logbook, a chciałem coś takiego niestandardowego, żeby ludzie nie czuli, że przebywali kilometry na darmo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ma ktoś jakieś ciekawe sugestie, by podsunąć? Kiepsko u mnie z rysowaniem, ale z grafiką komputerową nie będzie problemu, by coś zaprojektować.
#geocaching #opencaching
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arveit: Mam nadzieję, że ten Twój słoik nie jest szklany. Szczelny pojemnik nie potrzebuje nic do wchłaniania wilgoci.
Co do logbooka to zawsze mi się przyjemnie wpisuje do zeszycików A7 z twardą okładką. Można takie kupić za grosze w papierniczym.
  • Odpowiedz
@archive: nie no, nie ma szans się potłuc, chyba że ktoś by naprawdę się uparł i mocno walił o jakieś drzewo :D a pokrywka, cóż, emaliowaną jakąś mam, zabezpieczę dodatkowo folią i taśmą izolacyjną. Całość i tak będzie chyba jeszcze w skrzyneczce albo co najmniej worku.
  • Odpowiedz
@archive: no właśnie ja już kilka takich słoiczków wyciągnąłem, stąd mój pomysł na to. Ja wiem, że na geo jest zasada, że nie wolno zakopywać skrzynek w ziemi, czytałem o tym. Ale na open nie ma tej zasady, o ile to nie jest teren lasów państwowych (gdzie ściółki nie wolno rozkopywać).
  • Odpowiedz
@Arveit: Żaden znaleziony przeze mnie szklany słoik nie sprawiał pozytywnego wrażenia. Nie ma żadnych kamieni w okolicy na które słoik może spaść? No i na open jeszcze macie te kłujki do dziabania w ziemi. ktoś dobrze trafi prętem to rozbije.
  • Odpowiedz
@archive: ja to się z zawartości cieszę, pojemnik gra drugorzędną rolę, chyba że faktycznie się jakoś wyróżnia, jest częścią całości, jakiejś zagadki itp. Nie, nie ma tam kamieni, jest trawa, drzewa i rzeka. Kłujka nie będzie potrzebna :P
Kurde, jeszcze kesz nie powstał, a już narzekanie najmądrzejszych. Założę, znajdź i w logu skrytykuj dopiero ;)
  • Odpowiedz
@Arveit: Jeszcze przed chwilą pisałeś

a to czemu znowu? :D śmiało, może nie wiem o jakichś niepisanych keszerskich zasadach :D

a teraz Ci przeszkadza, że piszę co o tym myślę ;]
  • Odpowiedz
@archive: nie przeszkadza, ale to pod koniec to już nie były porady czy wskazówki; po prostu nie znoszę wyszukiwania problemów na siłę (kamienie, kłujki, pręty itp.), żeby postawić na swoim :P Serio, widziałem sporo skrzynek, sporo opisów, sporo fot na mirko, sporo na forum OC, dużo czytałem poradników o zakładaniu keszy, zanim zabrałem się za założenie pierwszego swojego. Pierwsze trzy kesze muszą być zweryfikowane i zaakceptowane przez COG, więc nic
  • Odpowiedz
@archive: bo głębszym przemyśleniu muszę przyznać Ci rację i przeprosić. Plastikowy pojemnik będzie o wiele lepszy. Muszę tylko jutro podlecieć do marketu po takowy :) i obędzie się bez folii i prawdopodobnie nawet bez kopania.
  • Odpowiedz
@Arveit znalazłem około 3000 keszy(tylko gc), sam mam swoich 50. Jak widzę, że kesz jest duży a ludzie jeszcze wychwalają wykonanie własnoręczne to aż chce się po niego iść. Sam też staram się wszystko zrobić i dopracować ręcznie. Mam też znajomych, którzy mają po 300 swoich keszy, ale większość bez pomysłu aby tylko włożyć byle gdzie tubkę. Słoiki są szczególnie znienawidzone. Czasami jak zakładam kesza to czekam miesiąc bez publikacji i
  • Odpowiedz