Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirki. Padl mi system na win 10. Myślę czy wrzucić Linuxa. Mam pytanie czy da radę na nim grać w różne gry na pc czy będą wszystkie działały czy tylko niektóre?
#it #linux
  • 36
  • Odpowiedz
@frems: Przerabiałem to. Ogólnie to zapomnij o graniu w nowości. Jeśli gra jest natywnie na linuxa to sobie pograsz, ale na ogół framerate jest dwa razy mniejszy niż pod windowsem, a jak masz ATI to i nawet 3-4 razy mniejszy.
Jest na linuxie coś takiego wygodnego jak PlayOnLinux. Niby to wygodne, ale np. instalacja WorldOfWarships to męczarnia, a na końcu, albo nie działa, albo działa wolno, albo z błędami graficznymi.
  • Odpowiedz
@mindlost: Ale bzdury piszesz.
@BobekNierobek: @frems: Dużo nowych gier na pingwina jest #!$%@? portowana. To jest mniej więcej poziom portów gier z konsol na pc albo nawet jeszcze niżej. Sprawdź sobie na Steam wymagania Saints Row II na winde oraz na pingwina to zrozumiesz oco mi chodzi. A tak po za tym to jest kilka gier, które są cudownie napisane na linuksa, ale zazwyczaj są to indyki. Następna rzecz to dosyć dużo starych gier działa w wój lepiej na linuksie pod wine niż na windzie i niektóre nowe też (najczęściej, te które mają status platyny na wine appdb). Przykład? Mojej dziewczynie dużo lepiej simsy 3 (sims 4 jeszcze nie sprawdzała) działają na linuksie niż na windowsie. Nawet szybciej się wczytują.

Aha i gry od valve często dużo lepiej działają niż na windzie ale to zależy od grafiki. Np taki CS:GO na kartach nvidii na linuksie ma dwa razy większy framerate niż na windzie.

Na koniec dodam że warto czekać na większy rozwój vulcana. Bo jak porzucą syf dx to gry będzie praktycznie można odpalać
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Co ty człowieku #!$%@?, doradzać komuś linuxa do gier to tak jak biegaczowi dawać gumowce na maraton. Linux z zalożenia nie jest do gier, nigdy nie był i nie wazne że u siebie w coś starego pograłeś, nawet sam OS potrafi się sypać zależnie od różnego sprzętu. Granie na linuxie przez Play on linux czy vine to jak gra w totka.

Co do torrentów, jak nie chce to niech
  • Odpowiedz
@mindlost: Ledwo żeś konto założył, a już ból dupisz. Grzeczniej pisz. To raz.

Dwa: Gdzie mu poleciłem linuksa do gier? Napisałem jak to wygląda obecnie jednocześnie odpowiadając bobkowi.

Trzy: Jak kupił pc z win10 to ma legalnie na niego
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Sranie w banie pomarańczko. To raz

Napisałeś mu całą litanię, że wydajność gier na linuxa jest lepsza niż pod windę. No i że u ciebie lepiej chodzą. To dwa.

Trzy. Ale nie ma, i nie ma skąd wziać na szybko. Teraz nagle świętoszki bo nigdy nic z torrentów nie pobierali.

Cztery. Podałem mu też trona, który wywaliłby wszelki syf, o który by się obawiał. Czego chcesz więcej?
  • Odpowiedz
@mindlost: Naprawdę głupi czy czytać nie potrafi? Napisałem mu że większość nowych gier jest #!$%@? portowana. Podałem #!$%@? ale obrazujący problem przykład takich gier: Saints Row II i wszystkie inne Saints Row. Wymagania są kilka razy większe niż na maszynie z windą.

Dalej wspomniałem, że kilka (tutaj proponuję sprawdzić znaczenie tego słowa) indyki są cudowanie napisane na linuksa oraz gry od valve, wspominając o tym, że gry od valve rozwijają skrzydła dopiero na nvidii.

Reszta to przykłady z wine gdzie wyraźnie zaznaczyłem, że w wój starych gier działa lepiej (co jest prawdą) i niektóre (tutaj również proponuję sprawdzić znaczenie tego słowa) nowe też dają sobie
  • Odpowiedz
@Kryspin013: A #!$%@?, nawet już nie masz czym argumentować swoich 'mądrości'. Sroga wydajność linuxa, bo simsy u dziewczyny szybciej wczytywały. xDDDDD Ekspert za dychę się znalazł.
  • Odpowiedz