Wpis z mikrobloga

@von_scheisse: W-------ą mnie już tacy piwosze-neofici, co to k---a całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych.

Pół biedy, jak ustawiasz się na p--o w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje d--y. Ale nie daj boże kup sobie p--o jakiegoś większego browaru. Nie mówię to o obiektywnie hujowych harnasiach, żubrach czy innych tyskich, ale normalnych piwkach typu perła czy Łomża, co to przyjemnie obalić latem bez kontemplacji bukietu smakowego. Zaraz się zaczyna:

– hurrr durrr co ty pijesz, koncernowe siki, j---e tekturo, za tyle samo mogłeś mieć ekokraftowy CIEMNY PRZENICZNY LAGER PILS PALONY JASNY PEŁNY z BROWARU KOCZKODAN, mmm, pacz jakie to dobre, wyliżem jeszcze butelke po
  • Odpowiedz
@von_scheisse: nikt, ciekawy jestem tylko kto ma to czytać, jeżeli najbardziej zainteresowani pili/czytali o tym piwie 2 lata temu, a interesujące są jedynie nowości

edit: takiego na przykład mnie (nie chce tu się kto wie jakiego znawcy robić) nie interesuje jak komu smakuje p--o odnośnie którego opinię mam już dawno wyrobioną... widziałeś kiedyś recenzję gry sprzed 2 lat? albo filmu?
  • Odpowiedz
@von_scheisse: no świetnie, tylko teraz skąd ja mam wiedzieć czy piszesz np. "niedobre gorzkie" bo takie p--o ci nie pasuje czy dlatego że ostatnia warka jest gorsza? porównywałeś w tej recenzji to jakoś? nic mi nie da opinia bez żadnego odniesienia
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: Napisałem jedynie, że obecna warka ma nie do końca przyjemną, trochę zalegającą goryczkę i nic więcej - i wcale nie znaczy to, że nie lubię gorzkich piw (bo lubię). W tym wypadku nie potrzeba żadnego odniesienia do poprzednich warek. Pod uwagę biorę zawsze charakterystykę danego stylu i do niej się odnoszę - summer ale powinno być lekkie w odbiorze, niezbyt zobowiązujące, sesyjne. A przegięta goryczka w tym nie bardzo
  • Odpowiedz