Wpis z mikrobloga

@bocznica Jeśli Ty jesteś ekspertem w tej kwestii to planuje zakup radia cb do samochodu. Jednak kompletnie nie wiem od czego zacząć i co dokładnie kupić czy radio przenośne czy takie zwykłe do samochodu.
@programersky ekspertem nie ale kilka sztuk mialem. Kup samochodowe, dobre. Popatrz w necie jak ludzie w twoim modelu aluta zabudowuja sobie. Czasami pieknie mozna zabudowac w konsoli ze wyglada jak z fabryki. Zasilanie wez sobie np z zapalniczki dzieki czemu zaden kabelek nie bedzie wystawal. A kabel antenowy poprowadz pod dywanikami po podlodze i intena lezy w bagazniku. Wszystko zalezy co za samochod. Antene tez kup dobra, zapomnij o tych ws,ystkich 30
@programersky tam ladnie zabudujesz bez problemu. Szukaj sprawdzonego sprzetu. Np mialem 2 modele tti, tanie a dobre byly. Anteny 1,50. Po wlasnym montazu podjedz gdzies na dostrojenie. Antene stawiaj na srodku dachu.
@programersky tti wyzsze modele mialy te funkcje. Oczywiscie mozesz siegnac po jskiegos president. Podobno tak, robi to roznice. Ja stawialem w kombi na srodku dachu nad tylna kanapa i super dzialalo. Raczej unikaj montazu na klapie czy gdzies po rogach. Tak zawsze radzili gdy cb jeszcze uzywalem
@programersky: Na wstępie chciałbym dodać abyś wybił sobie z głowy Presidenta Jimmy II, którego polecił @adam41575 oraz innych plastikowych Presidentów jak np Teddy. Te radia to są największe badziewia jakie wyprodukowano w ostatnich latach. Bardzo zbierają różnego typu zakłócenia, mają malutkie głośniczki które często się uszkadzają a automatyczna redukcja szumów to jedna wielka ściema (działa tak samo jakby SQ był ustawiony na 3 godzine).

Jeśli koniecznie chcesz Presidenta to modele Johnny
@iwannagethigh Jeśli się nie myle to chyba znasz się na rzeczy. Powiem prosto jak chłop do chłopa. Szukam czegoś dobrego przy czym nie będę się denerwował bo ogólnie jestem laikiem w kwestii radia cb. Wskazówki dla Ciebie to samochód VW Caddy Van. Budżet? Jestem z tych, którzy wiedzą, że za coś dobrego trzeba zapłacić. Reszte pozostawiam Tobie! Jeśli jesteś na tyle dobry i mi pomożesz w tej kwestii to skontaktuje się z
@iwannagethigh Nie parkuje w garażu:) Jestem osobą, która działa w branży troszkę innej niż radiowa jednak bardzo podobna i dla mnie jeśli coś ma dobrze działać to nie musi wyglądać. Jednak zawsze można połączyć funkcjonalność z estetyką :)
@programersky: Nie no taki President ML-145 wygląda fajnie tylko nie każdemu może się podobać to, że jest długa. Mocno upraszczając to dłuższa antena = większy zasięg. Z krótszych anten to President Missouri jest ok (około 70cm). Prawdopodobnie przy strojeniu antena też będzie troszkę skracana, więc nie przestrasz się jak serwisant wyskoczy z kombinerkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasami zamiast cięcia można przełożyć ją w inne miejsce i