Wpis z mikrobloga

Od jakiegos czasu gdy odpalam gry na #pc męczy mnie problem, gdy po okolo wlaczeniu np gta gram sobie stabilnie na 60fps, a co jakis czas przez chwilę klatki spadają do około 10 i dzieje się tak przez cały czas. Sprawdzalem procesy, skanowalem komputer itp itd, ale nic nie pomaga, wie ktoś może jak temu zaradzić?(bez formatowania dysku najlepiej)
Po procesach sprawdzajac i zamykajac kazdy niepotrzebny, to odpalenie gry zużywa około 50-70%,a reszta w normie, czyli prawie nic.
Może jakiś program do czyszczenia komputera czy coś? Używałem malwarebytes anti-malware i CCleanera.

#komputery #windows #pytanie #kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
@Bone_: to już lepiej ogarnąć jakie podzespoły się ma i ściągnąć sterowniki ze stron producentów. A jak się nie chce szukać, to wystarczy wejść na stronę producenta płyty głównej, wybrać swój model i będą wszystkie (oprócz karty graficznej). Może nie będą najnowsze, ale odpowiednie.

@vikkiss: ja bym sprawdził dysk twardy jeśli HDD. Dzieje się to podczas doczytywania tekstur? Może defragmentacja by się przydała?
  • Odpowiedz
to już lepiej ogarnąć jakie podzespoły się ma i ściągnąć sterowniki ze stron producentów. A jak się nie chce szukać, to wystarczy wejść na stronę producenta płyty głównej, wybrać swój model i będą wszystkie (oprócz karty graficznej). Może nie będą najnowsze, ale odpowiednie.


@asd1asd: wiesz co to jest driver booster?!
  • Odpowiedz
@vikkiss: jedynie co mi przychodzi do głowy to stery (spróbuj tym programem w wersji Pro) ewentualnie może coś z dyskiem albo kartą. Dysk chyba da się czymś także sprawdzić czy nie ma za dużo bad sectorów ale nie pamiętam nazwy.
  • Odpowiedz
@vikkiss: Wymienisz pastę termoprzewodzącą i będzie śmigał jak nowy. Odpal np. HWMonitor razem z GTA i sprawdź maksymalną temperaturę jak Ci już spadną klatki.
  • Odpowiedz