Wpis z mikrobloga

#etc #kryptowaluty
Zadałem trochę pytań dotyczących bezpieczeństwa portfela ETC:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1559630.msg15897831#msg15897831

ale jeśli znacie Mirasy odpowiedzi na te pytania,to podzielcie się nimi.

Dla nie znających angielskiego:
1. Czy wystarczy zabezpieczyć kopię pliku UTC z katalogu "keystore" oraz kluczy prywatny?

2.W jaki sposób w portfelu ETC zaimportować klucz prywatny jeśli taki posiadam,a jednocześnie
nie posiadam pliku UTC?Jeśli tak to bardzo proszę o instrukcję jak zaimportować taki klucz,najlepiej offline.

3.Czy w przypadku gdy haker ukradł by mi plik UTC czy łatwo jest odszyfrować taki plik i ukraść moje ETC?
No i moje pytanie podstawowe.Czy Waszym zdaniem kurs ETC ma szansę pobić obecny kurs ETH?
  • 41
  • Odpowiedz
A Ludziska proszę o koniec spamu z tym pepciem bo ludzi zrazacie do wykopu taka #gownoburza tylko dlatego że powstanie naszego konta zbiegło się w miarę z odejściem jakiegoś typa.
  • Odpowiedz
a czy jest sens trzymać małe ilości etc na portfelu jeśli to nie jest POS?


@Elysian: To zależy czy ta "mała ilość" stanowi dla Ciebie dużą wartość czy spisujesz to na ewentualne straty.Jak widzisz na przykładzie SHITFINEX nie ma giełdy bezpiecznej.Każda giełda narażona jest na shakowanie,lub po prostu na wewnętrzne złodziejstwo.Przypuszczam że SHITFINEX sami siebie okradli.

Ja zamówiłem sobie Trezora dzisiaj.Jest promocja jak podasz hasło BITFINEX.Kupiłem ponieważ podobno mają nie
  • Odpowiedz
A Ludziska proszę o koniec spamu z tym pepciem bo ludzi zrazacie do wykopu taka #gownoburza tylko dlatego że powstanie naszego konta zbiegło się w miarę z odejściem jakiegoś typa.


@Elysian: A temat Pepcia.Brak słów.Jak dla mnie to jest bezsensowna #gownoburza zamiast merytorycznych wypowiedzi.Polecam http://forum.bitcoin.pl tam naprawdę są mocno fachowe rozmowy,mało tego każdy każdemu tam pomaga w przypadku problemu.Nie ma jakichś dziwacznych zachowań jak tutaj i
  • Odpowiedz
@Elysian: A Ty dostałeś w sumie ten 1 ETC od tego Pepcia?Jak tak to sprawdź z jakiego adresu przelewał.To będziemy wiedzieli czy faktycznie ma dużo ETC czy tylko są to jego przechwałki.Upss teraz to mi się udziela ten temat.(chodzi mi o te jego rozdajo.A tylko widziałem Ty podałeś swój adres ETC,a nie chce mi się teraz szukać tego wątku.
  • Odpowiedz
@Wymazywanie: Totalnie ... koleżka pierwsze co się dopytuje, to informacje o portfel hardware'owy Trezor oczywiście na jego ETC z Bitfinexa XD i myśli, że ludzie się nabiorą na głodne kawałki i celowe zjadanie spacji we wpisach
  • Odpowiedz
na jego ETC z Bitfinexa XD


@spekula: ETC kupiłem na POLO po 0.0043 za pół bitka.Nie miałem nigdy konta na SHITFINEX.Na całe szczęście.Mylisz mnie z kimś kolego.A dlaczego kupuję Trezor?Bo mam na to ochotę?Bo nic Tobie do tego kolego?
  • Odpowiedz
@Burgon: Andrzej przyznałbyś się, że ty to to ty i byłoby po sprawie ... a nie szopkę odstawiasz ... kupujesz Trezora, żeby zabezpieczyć ETC o wartości pół bitka ... ładna historyjka, ale zupełnie nieopłacalne przy koszcie Trezora i wartości zdeponowanych ETC ... kupujesz Trezora, żeby przesunąć te ETC z portfela lokalnego na które przelałeś je z BFXa
  • Odpowiedz
@spekula: Nie mam na imię Andrzej.I nie jestem żaden Pepcio.A to że Ty tak uważasz to Twoja sprawa.Nie przelewałem nic z BFXa bo nawet nigdy tam nie byłem zalogowany.Mylisz mnie kolego.Trezora kupuję to bitcoinów.ETC faktycznie mam za pół bitka.Ale BTC mam tak dużą ilość że wymaga twardego zabezpieczenia.Po za tym nie muszę się Tobie tłumaczyć kolego?Prawda?Prawda.Więc odpuść kolego.
  • Odpowiedz
@Kaeste: Posiadam tylko jedno konto: Amelek - i z tego co wiem jest też takie z przed 2 lat,ale nie pamiętam hasła ani maila do którego był przypisany chyba Papcio77. Aktualnie używam tylko "Amelek". Mam na to zgodę administracji.

I naprawdę koniec tematu. nie chcę tutaj się wypowiadać. Zostaję jako obserwator by być na bieżąco. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz