Wpis z mikrobloga

Nie lubie cwianiaków.
Szukam uchwytu do telefonu na rower, bo za 2 tygodnie jade na mala wycieczke rowerowa z rodzinką. Potrzebny mi jak najtanszy "sprzet", bo pewnie uzyje go tylko raz. Wbijam na znienawidzone na wykopie allegro, wpisuje co trzeba, sortowanie po cenie + darmowa wysylka (bo w moim pcimiu dolnym nikt na miejscu nie ma xD), a nuż się uda.

I co widzę? Niby 0zł za wysyłkę, ale po wbiciu na aukcje wyskakuje, że sprzedawca co prawda wysyła za 0zł.. ale do Rosji. Co zrobiłem? Znalazłem adres domu dziecka w Moskwie i podałem jako dane do wysyłki xDD

Jak ktoś chce, żeby go wołać po rozwoju sytuacji, to proszę plusować pierwszy komentarz!
Jeśli ktoś chce dołączyć do akcji - tu link do jednej z takiej aukcji
http://allegro.pl/ap1-uchwyt-na-telefon-gps-samochodowy-do-samochodu-i6154922837.html

#cebuladeals #allegro #januszebiznesu #rower
komentarze - Nie lubie cwianiaków. 
Szukam uchwytu do telefonu na rower, bo za 2 tyg...

źródło: comment_w0dSu4ME3hbg2Ky3nOrxKbZO2klsxvs0.jpg

Pobierz
  • 206
  • Odpowiedz
@Firel: zakupy poniżej 5000 zł
kurier 14zł, ruch 8zł, paczkomat 12 zł, Rosja 0 zł

zakupy POWYŻEJ 5000 zł
kurier 0 zł, ruch 0 zł, paczkomat 0 zł, Rosja 0 zł

Darmowa dostawa powyżej jakiejś kwoty zakupu dotyczy płatnych opcji dostawy, a przecież Rosja jest wyszczególniona jako 0 zł.

@dope: na szczęście do Rosji nie ma takich dopłat - w UPS/DPD dotyczy to wysp itp. np. Dania, Grecja, Włochy itp.
  • Odpowiedz
@dope: Ale o co się spiedalasz? Gość kupuje na allegro to co mu się podoba i za to płaci. Chce aby to wszystko było wysłane na podany przez niego adres. Robi coś złego? Korzysta z oferty na allegro.

A co do tej opłaty strefowej to powiem tylko
XD
  • Odpowiedz
Oczywiście, że rozumiem co się odwaliło na aukcji. Nie rozumiem natomiast co się odwala tutaj. Takie samo cwaniactwo jak pisanie w tytułach aukcji "Honda Hornet NIE Fazer Monster EF6"


@dope: nie takie samo - to cwaniactwo ma krótkie nogi i łatwo je ukarać, co właśnie jest czynione.
  • Odpowiedz
@komentarze: Też to dzisiaj widziałem.

1) Wniosek o chargeback złożysz ale musisz zgłosić sprawę na policję;
2) W tym przypadku nie ma informacji, że wysyłka jest rejestrowana.

Więc wuja ugrasz, a stracisz czas.

Ale fakt niestety- allegro to dno w chwili obecnej [byłem z nimi d początku :(]
  • Odpowiedz
@dope: może, ale nie musi. Ta opłata dotyczy obszarów wysokogórskich, każdy kurier ma swoje, występują np. w Grecji. Do Moskwy żaden przewoźnik nic nie dolicza.

Co Twoim zdaniem da zgłoszenie do allegro? I co mam im napisać? "ej, ten koleś wysyła za darmo do Rosji", na co admin mi odpisze "to łamie nasz regulamin" xD

Najpierw muszę zrobić zakup, potem się żalić że mnie koleś oszukał, nie sądzisz?
  • Odpowiedz
@messern: nic nie musisz zgłaszać, jak sobie wyobrażasz chargeback w przypadku wczasów na Honolulu? Idziesz do komisariatu w Pciumiu dolnym i mówisz, że nie miałeś klimy podczas pobytu? xD A bagietmajster to pisze i wysyła do MasterCarda/Visy??
  • Odpowiedz