Wpis z mikrobloga

@AnnaJ: Lubię coś dobrego zrobić, ale bardziej dla innych ;) Nie wiem czemu, ale jak się nawącham i nasmakuję przy gotowaniu, to potem tego nie jem. A co jest najlepszą mobilizacją? To, że mi czasem płaczą, że już nie ma ;) Kłócą się, kto wyjadł sos w nocy. Jak takie problemy widzę, to wiem, że było dobre i miło się robi kolejne potrawy.
@vvivo: Mam to samo ;) lubie bardzo robic polskie potrawy ( u nas rzadko sie je)...czasami im smakuja czasami nie. Najbardziej mnie chyba serce bolalo jak narobilam krokietow i pierogow z kapusta i grzybami i nie chcieli ich jesc! Teraz ostroznie dobieram dania i wczesniej pytam czy zjedliby to i to :) poza tym bardzo lubie piec a jeszcze lepiej sie gotuje lub piecze kiedy dziecko pomaga. Moj syn uwielbia ze
@AnnaJ: Co za ludzie, a ja bym zjadł teraz takie krokiety i pierogi z kapustą i grzybami :( W ogóle, to ja jestem chyba jakiś dziwny, ale najbardziej lubię z kapustą i grzybami. I to jeszcze zrobione tak na kwaśno, z zasmażką, skwarkami i cebulką, tak mi najlepiej smakują. Aż mnie zainspirowałaś, bo na tych jagodach znalazłem 6 prawych i 3 podgrzybki, to już wiem co z nich zrobię :)

Mamy
@vvivo: super sie to czyta. Ja tez kocham gotować dla rodziny- maz uwielbia moja kuchnię, a synek chyba tez, co prawda ma dopiero 10 miesięcy, ale papki ze sloika nigdy nie miał w buzi - codziennie robię mu fikuśne śniadanka i pyszny obiad ze świezymi ziołami:)