Wpis z mikrobloga

Próba podzielenia się z społecznością czymś wartościowym nr 2.
Korzystając z hypu na #strangerthings chciałbym polecić coś, co mi ewidentnie kojarzy się z klimatem serialu braci Duffer, szczególnie pod względem muzycznym (chyba mój pierwszy styk z #synthwave ). Co prawda film jest dużo bardziej wymagający, ale od strony technicznej niesie jeszcze więcej nawiązań do minionych czasów, co dla mnie jest dużą zaletą. Do tego jest... Psychodeliczny. Z ciekawostek powiem, że na projekcji filmu w ramach festiwalu Transatlantyk kilka lat temu, z ok. 40 os. do końca dotrwała trochę ponad połowa, właśnie z uwagi na dość mocno zakręcone sceny ;)
#film często pojawia się w wyliczankach na mocno odjechane produkcje. Myślę, że nawet jeśli nie przypadnie komuś mocno do gustu to warto go obejrzeć żeby trochę poszerzyć horyzonty, przeżyć coś innego.
BEYOND THE BLACK RAINBOW.
#retrofuturyzm #sciencefiction #psychodeliki #niepokoj
inyourface - Próba podzielenia się z społecznością czymś wartościowym nr 2.
Korzysta...
  • 11
@rekapitulatorfilogenezy: były 2 seanse, ale chyba w godzinach po południowych (16?), pamiętam to dobrze, bo obdzwoniłem kupię znajomych, bo samemu nie chciałem iść ;) było piękna pogoda, nie przystająca do tego co się działo na dużym ekranie ;) W ogóle to była super sprawa, bo ludzie z opium.org (rzadko piszą, ale fajne rzeczy wyciągają) brali udział w doborze filmów w jednej z sekcji, właśnie kino sf, ale takie bardziej zakręcone.
Przed