Wpis z mikrobloga

@Piter232: Od samego początku nie byłem zwolennikiem tej gównoburzy. Wiadomo można się pośmiać, jakieś memy i te sprawy. Ta cała nagonka z powodu jednej karty to była gruba przeginka. Niektórzy za dużo sobie naobiecywali myśląc, że 3 karty klasowe sprawią iż nagle Priest stanie się top tierem. Jedynie przyznawałem rację odnośnie obecnej sytuacji w jakiej jest arena.
Blizzard nie przepraszał, bo nie miał za co tak naprawdę. Ot chociażby pierwszy lepszy
@ZwyklyMarcin: Tylko że nerf warsonga do purify nie ma porównania. Warsong był w rdzeniem op kombinacji z patronem, uśmiercenie go nie wywołało fali krytyki od grających przeciwko takim deckom, oni się z tego cieszyli. Jedynie ci wojownicy co grali tym deckiem dzień w dzień się oburzyli, bo zabrali kluczową kartę. Purify natomiast jest dramatycznie słaba od samego wypuszczenia i co gorsza dostała ją powszechnie uznawana za najgorszą klasa kapłana. Jedyne o
@KapitanBoruffka: Nie usprawiedliwiam jakości Purify ani tego, że Priest jest obecnie najgorszą klasą, mam na myśli tą całą gównoburzę z powodu jednej karty. Dodatek jeszcze nie wyszedł, a w nim dużo dobrych neutrali, które fitują do Kapłana. Oczywiście reddit, wykop i cała reszta już przewidzieli jak będzie, tak jak było z Yogg-Saronem na przykład (akurat tutaj dali dupy, bo z założenia fun karta stała się piekłem competitive), albo podobnym bólem dupy
@ZwyklyMarcin: Ale nie obrażaj pan, dobrje? Przed standardem akurat mało kto bóldupił, ci co znali podobne aspekty z innych karcianek raczej się cieszyli. A nerfy kard w stylu blizzarda to faktycznie raczej absolutne uśmiercanie kart niż poprawki (patrz arcane golem chociażby) więc można się trochę oburzyć. Poza tym purify jest z dużą pewnością najgorszą kartą jaka kiedykolwiek powstała (usunięcie jej z areny coś jednak znaczy), więc istnieje pewna motywacja dla tych
@ZwyklyMarcin: Bolster był przynajmniej próbowany w mniej lub bardziej udanych taunt deckach, można było dojsć do tej mistycznej 15 rangi. Poza tym ma pewną, dość ciekawą kombinację z protect the king, co nie znaczy że będzie op ale może być gdzieniegdzie pogrywana. Purify natomiast to czysty mem, Toast grał ostanio na streamie silence priestem i zwykłe wyciszenie jest nieporównywalnie lepsze niż purify, a itak jest dość słabe. Na arenie purify miałoby
@KapitanBoruffka: Obydwie karty działają w mocno specyficznych sytuacjach i z całą pewnością nie służą do gry competitive. Mi nie przeszkadza ich obecność, bo jest całe mnóstwo innych kart, które nie znalazły do tej pory miejsca w jakimś sensownym decku. Nawet bardziej podobają mi się dziwaczne karty prowokujące do tworzenia nowych archetypów talii, niż kolejny auto-include chory #!$%@? 2 mana 7/7 w curve decku.
@ZwyklyMarcin: Dokładnie, tylko że ksiądz w swojej tragiczności potrzebował czegoś, co wyciągnie go z tier 4,5. Więc dostał purify iiii tak... w sumie jedyną sensowną kartą jest ta 1/3 co odkrywa smoka gdy masz smoka. Niestety dragon priest będzie istniał tylko do następnego roku, może 6 miesięcy mu dadzą, ale to i tak nie będzie sensowny deck. A co dalej? Purify nowa meta, gdy w standardzie wciąż będą 4 mana 7/7?
@Piter232: Spoko że przyznają się do błędu, ale jak dla mnie całe gadanie o tym ich silence fun deck to bullshit, bo to samo możesz osiągnąć z kartą którą już masz i kosztuje 0 many (chyba że to znerfią pomimo tego że nikt poza przygodami i tawern brawl tego nie używa) ()
@KapitanBoruffka:

w sumie jedyną sensowną kartą jest ta 1/3 co odkrywa smoka gdy masz smoka

Jest tego wiele więcej :) Barnes, ta nowa karta za 4 many 3/6, Curator, ten co ma battlecry jak resurrect, Arcane Anomaly jako early game, pewnie jeszcze coś się znajdzie. Ogólnie resurrect priest może mieć potencjał. Gdy wyleci BRM to inni też stracą, w tym najbardziej ucierpi najsilniejszy deck w mecie, a z 7/7 raczej nie
@ZwyklyMarcin: Barnes jest 3/4, i jeśli już to znajdzie się w combo dekcach, które nie są wcale takie mocne (ale mogą być), Curator jest ok ale nie jest op, a tego ksiądz by potrzebował, onyx bishop, bo o nim mówisz, ma pewien problem, mianowicie jest mało mininów , które ksiądz chciałby zagrać przed 5 turą- może shifting shade, może auchenai i tyle (ale jest całkiem ok, lubię ją ) arcane anomaly
Ot chociażby pierwszy lepszy z brzegu nerf warsonga. Jak było? Hurr durr uśmiercili deck. Jak było naprawdę? Wykreślili z gry kartę


@ZwyklyMarcin: Oczywiście były osoby, które nie chciały nerfa Warsonga, ale z tego co pamiętam to większość narzekała na absurdalny nerf, a nie na sposób naprawienia Patrona Warriora. Dodatkowo wtedy właśnie Brode powiedział coś w stylu "nie zmieniliśmy statystyk, by zachować duszę karty", co wywołało niemałą burzę. Przy okazji pojawił się
@NostalgicznyPasterz: Wszystkie cytaty, które przytoczyłeś miały na celu wskazać iż przeważnie społeczność jest zbyt sceptyczna w swoich prognozach. Napisałem wyżej - nie usprawiedliwiam nikogo ani niczego. Moim zdaniem graczy poniosły emocje i nie do końca mają rację. Jako konsumenci przeważnie nie mamy pojęcia o procesie designerskim, planie wydawniczym i mnóstwem innych pierdół związanych z developmentem. Insynuowanie, że twórcy jednej z najpopularniejszej karcianek są niekompetentni, to żałosny i niczym nie podparty zarzut.