Wpis z mikrobloga

Mam w pracy Ukraińców, większość z nich stara się o kartę stałego pobytu, a w dłuższej perspektywie o obywatelstwo. Jednak jest jedna dziewczyna, która jak to powiedziała ,,religia mi zabrania posiadania nr PESEL i podania odcisków palców". Dlatego nie stara się ani o obywatelstwo, ani o kartę stałego pobytu. Ja sobie myślę staropolskie WTF? Dziewczyna zarzeka się, że jest chrześcijanką prawosławną, ale lekko innej ,,odmiany". Znacie coś takiego? Szczerze powiedziawszy, to jak to usłyszałem to sobie pomyślałem, że dziewczyna jest szpiegiem :D Młoda, inteligentna, nawet by pasowała. Co o tym myślicie? Znacie jakieś zbory prawosławne które mają takie zakazy?

#religia #prawoslawie #chrzescijanstwo #ukraina
  • 11
@mar7707: To raczej nie to, Ukraińcy mają paszporty z chipem, podobne do naszych (nie tak zaawansowane, ale jednak). Magnolia-Fan może mieć rację, podpytam koleżankę co i jak z jej wiarą. Może dowiem się czegoś więcej.
#mirg3b, #robertx: odpada, ale popytam.
@Langerob: w Polsce nie, ale na Ukrainie tak. Tam nie mają dowodów, za to niemal wszyscy mają paszporty. I taka ciekawostka, w samochodzie, pasy zapiąć musi tylko kierowca.
@Relkin: Nowy paszport z tego co wiem tylko z odciskiem palców,przy przekraczaniu granicy zostawiasz odcisk. Niech ktoś się wypowie,w każdym bądź razie moi znajomi tak mają.A z pasami nie wiedziałem :)