Wpis z mikrobloga

Próbuję poprawnie wgrać IGO na tableta by mieć nawigację która zadziała offline za granicą i jestem zmęczony. To jest jakaś dosłownie porażka z tym całym IGO. Sam program jest prześwietny bo najbardziej spodobało mi się jego UI i graficzny ogląd mapy. Np. TomTom'a dosłownie nie mogę zdzierżyć, jest taki ... antymapowy w swym wyglądzie, tzn. bardzo daleko mu do wyglądu mapy papierowej. Ale konfiguracja IGO a raczej zorientowanie się w dosłownym gąszczu i mętliku pierdyliarda wersji z różnymi wgranymi addonami, wpisami etc. przyprawia o mocny ból głowy (wersje Primo, NextGen) Dawno temu na Polskę przerzuciłem się na NaviExpert i na Polskę jest tak dobry (korki, fotoradary) że wcale nie tęskniłem do IGO mimo gorszego oglądu mapy. Ale za granicą to cienko z internetem a i zczytałem sporo opinii że NaviExpert za granicą i tak ssie. I tak próbuję wgrać ponownie IGO tym razem na biedatableta ale ... masakra.

A co najgorsze w tym wszystkim? Na znakomitej większości forów jest dosłowny BURDEL w przekazywaniu informacji. Nikt ale to nikt nie potrafi przekazywać informacji. Każdy swoje wrzuca bez ładu i składu i miast znaleźć poukładane co nieco, nie mówię że gotowce tylko właśnie posegregowane, tu program, to plik konfiguracyjny, tu wyjaśnienie i pliki do różnych rozdzielczości, tu po kolei wszelka zawartość jak mapy,, budynki, tu skiny to wszystko #!$%@? w jeden worek, niby z działami tematycznymi ale #!$%@? ... samemu trzeba rozgryzać co i jak. Ludzie naprawdę nie potrafią przekazywać informacji. A co najgorsze to większość tego zarzutu absolutnie nie rozumie. Cóż taki urok nieoficjalnych rozwiązań. Naviexpert odnośnie Polski bardzo mnie przekonał swoją elastycznością że nie mam najmniejszych oporów by za niego płacić. Eh...

IGO nawigacja nad nawigacje ale ogarnąć temat to nie przelewki. A dosłownie uwielbiam zaszytą w nim funkcję smart zoom z mapą poglądową gdy mam jeszcze długą drogę główną trasą. Wtedy ustawiam sobie że z 3d zmienia się na 2d z dużym oddaleniem i orientacją zawsze północną. Dzięki temu rzut okiem na nawigację i wiem gdzie jestem niczym bym spojrzał na klasyczną mapę. W TomTomie nienawidziłem sztywnego zbliżenia, ubogiej grafiki czego efektem była dezorientacja. Jedziesz po ciemku w nocy, przez rolnicze tereny i #!$%@? wiesz gdzie jesteś bo TomTom pokazywał jedynie Ciebie i nic ... czyli pole w twoim najbliższym otoczeniu. Eh czemu IGO jest tak skomplikowane.

#nawigacja #igo #automapa #naviexpert
  • 6
@geuze Mapa polski w osmand ma 900 MB a niby ta sama mapa pl w mapfactor ma tylko 300 MB. Co usuneli? Ja nie narzekam na nawigacje w osmand. Radzi sobie bardzo dobrze jak się ją prawidłowo ustawi a na wyjazdy wakacyjne razem z danymi z wikipedii jest super. Do tego nakładanie warstw map jest genialne