Wpis z mikrobloga

Coraz bardziej mnie irytuje ten Nextbike w Szczecinie. Już we Wrocławiu miałem złe doświadczenia i raczej takie pozostaną.

Kod do linki już nie będzie wysyłany smsem tak jak to było dotychczas. Super.

Aplikacja to jest jakiś dramat #!$%@?. Logowanie się też utrudnione, pierwsze doładowanie za minimum 20zl.

Nie rozumiem jak mogli dopuścić do tego by zupełnie inna firma narzucała swoje warunki.
#szczecin
  • 13
@Krupier: a wygodniejsze te dodatkowe rowery są? Co to za aplikacja o której piszesz?
20 dychy ale i tak większość wypożyczeń za darmo jedziesz, bez przesady sprawa jest fajna szczególnie w nocy. Linki ani razu nie użyłem :P
@fanatic: Dziś miałem okazje przejechać się na nowym rowerze. Wg mnie jest wygodniejszy, przedni hamulec działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i na ten moment są to nowe rowery, więc wiadomo, że na nich będzie się jeździć o wiele lepiej, niż na pozostałych często rozklekotanych. Jednak to co pisze @Krupier z kodem do linki to jest jakiś dramat. Załóżmy, że ktoś nie ma smartfona, więc jak sprawdzi
@fanatic: rowery takie same z tego co widziałem.

Z linki trzeba skorzystać gdy stacja jest zapelniona i trzeba oddać rower na zapięcie. Zapomnisz numeru i klops, kombinuj, dzwoń, dowiaduj się. Przerabialem to we Wrocławiu właśnie. A BikeS zapewniał, że smsy będą dalej przychodzić. No, ale teraz Nextbike rządzi, ech.

20zl nie wykorzystasz, ale po co mrozic tyle kasy? 10zl było ok.
@SynchroBoy: mnie najbardziej wkurza to, że pozwolili nowej firmie narzucić swoje warunki. Rozumiem, że wygrali przetarg, ale kurde, to oni się powinni dostosować do naszego systemu. Nie podoba się to nara, nikt płakać nie będzie.

Z tego co czytam to aby wypożyczyć dwa rowery nadal trzeba dwa razy się logować i przeklikac wszystko...

Ech, cały Nextbike, nic się nie zmieniło. A taki fajny system mieliśmy.
@Krupier: mi się nie podoba to, że wydłużyli login, wydłużyli hasło i jeszcze klikasz numer roweru. Póki stacje są nowe jest ok, ale potem będzie kiszka jak niektóre przyciski się zaczną zacinać albo coś... No i do bani jest to, jak zabezpieczenia są przymocowane do rowerów, nie da się ich przekręcić, a szyfr obija się o ramę rower- no super pomysł...
@SynchroBoy: kod pokazuje się też na stacji w momencie
@Dorciqch: spoko, we Wrocławiu też dzwoniłem na infolinię. Po ok. 20 minutach melodyjki spasowałem.

Zapięcia to kolejny minus.

Ogółem uważam, że wejście Nextbike to Szczecina znacznie pogorszyło nasz system.
@Krupier: a mnie tam nowy system bardzo odpowiada. Powiem więcej nowe stacje są mega wygodne, podchodzę od razu do roweru w apce wpisuje nr bajka zamek się zwalnia i już. Kod do zapięcia mam zawsze w aplikacji jak coś. Niestety miałem dziś 1 sytuacje niekompatybilności nowego roweru ze starą stacja ale dało rade to samemu ogarnąc.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie muszę, można było też w apce. No i jak ktoś chce gdzieś rower zostawić na chwilę to musi kod pamiętać jeśli nie ma smartfona. Mnie to strasznie wkurzalo jak pierwszy raz z Nextbike korzystałem. Wziąłem rowery, jadę, chce przypiąć, patrzę a tu nie ma żadnego SMS. I wtf, co jest. Wtedy się dowiedziałem, że Nextbike cebuli na smsach właśnie.

Przypiecia do stacji są może i wygodniejsze chociaż z naszymi