Wpis z mikrobloga

@Argonom: Jest duże prawdopodobieństwo, że od początku sprawy nie był sam wtedy i to widać nawet na pikselowym monitoringu. Tam się ludzie kręcili lub stali na czatach, osłaniali (kwestia dyskusyjna, gdyż my widzieliśmy dużo mniej wyraźne nagranie z nagrania) - Rutek i kilka osób widziało wyraźniejsze.
Późniejszy monitoring jest wyraźniejszy (wyciekł, a miał nie wyciec) i później już nikt nie miał wątpliwości, że tam inni ludzie byli). Monitoringi zostały zapewne nie
@taksepacze: Zgadzam się z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi, to wszyscy wiedzą, bo dzięki Głosowi Wlkp wyciekło nagranie monitoringu znad rzeki. Na czym jednak opierasz swoją tezę o trudności w ustaleniu osób? Tak samo prawdopodobna jak ta, że monitoringi celowo są pomijane. A to, że AZ nie wydał tych osób - zdaje się logicznym ciągiem od przyczyny- zastraszenia go przez te osoby.
Tutaj raczej rodzi się pytanie- czy rzeczywiście AZ współpracował z
@Argonom: Może zastraszenia, a może współudziału. Tego nie wiemy.
Wątpię, żeby mieli dowody kto to...oni nawet świadka by nie znaleźli, którego było dużo wyraźniej widać na monitoringu z Wrocławskiej. Nic by nie wiedzieli, gdyby nie apel i samodzielna chęć zgłoszenia się tego świadka. Mogli widzieć jakieś postacie, ale to zbyt mało, by móc zaskarżyć kogoś innego.
Tata się martwi, że są zeznania 300 świadków i kto by to ogarnął...Naturalnie agenci MameNieTeraz
@Argonom: Ojciec ma rację. Wszystkie znaki zapytania, które stawia, widać niemal od początku. Ktoś robi ich w #!$%@?, bo to zwykła rodzina z Konina. Już niewiele trzeba złoczyńcom do ostatecznego sukcesu, bo pogrzeb dla wielu zainteresowanych jest zamknięciem sprawy. Cóż, bandyci wiedzieli jak to rozegrać.
@Argonom: wydaje mi się że chodzi o jakiegoś mężczyznę... kilka razy słuchałem kończy się po tym sygnale męska formą nazwiska... Może chodzi o tego łysego faceta co był drugi obok Adama na bowlingu w galerii MM? Zdjęcia kiedyś były na wykopie.

Tak czy siak zostały pominięte monitoringi i z dużą dozą prawdopodobieństwa osoby trzecie są w to zamieszane. Monitoringu głosu wlkp. zostały na pewno pominięte a nie powinny. Najważniejsze było by
@taksepacze: AZ współwinny, lub świadek - fakt, to wobec dostępnej wiedzy najbardziej prawdopodobne scenariusze.
Czy faktycznie aż tak nisko należy oceniać pracę policji? A może im na tym zależy, czyli że lepiej kojarzyć ich z przypadkowym zaniedbaniem, aniżeli z celowym pominięciem widocznych dla opinii publicznej poszlak/a może nawet dowodów? Może to wygodniejsze?
@1korner: Niby tak, ale widać że w ich ścisłym gronie, lub nieco szerzej- wśród osób, które mają dostęp do wielu danych, monitoringów- są takie, którym nie w smak taki obrót sprawy, jaki obserwujemy obecnie. Być może zakulisowo toczy się walka, lub ma miejsce szantaż- w sprawie dowodów. W końcu ktoś przekazał gazecie monitoringi. Być może to znak, że ta osoba/osoby są w posiadaniu jeszcze innych. Motywy mogą być różne- utarcie nosa
@mirek_1: Też usłyszałem nazwisko w formie męskiej.
Oczywiście pominięcie tak istotnych monitoringów bardzo negatywnie wpływa na ocenę pracy prokuratury.
Tutaj jednak - duże pole do działania dla pełnomocników rodziny i obrońców AZ.
Jeśli są to osoby profesjonalne, niezależne i bezstronne - wykorzystają te fakty jako działające na niekorzyść obiektywnego prowadzenia śledztwa i będą dążyć do wyjaśnienia.
Tata śp ET ma rację- to nie koniec sprawy. Rodzina ET nie wygląda, jakby chciała
@rbk17: Dziwne snujesz teorie, szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia na czym je opierasz. Nie było mnie tu wcześniej a teraz jestem, bo poczułem potrzebę a co?
Jeśli źle się z tym czujesz i niewygodnie, a jak widzę, chyba tak, bo nie pierwszy raz tak reagujesz na osoby tu piszące, to nie czytaj. Proste. Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żyj i daj
@1korner @maroslav.pl @taksepacze @mirek_1: Co kilka głów to nie jedna. Ja bardzo słabo słyszałem cokolwiek. Z drugiej strony zobaczcie, jak mogą mnożyć się interpretacje. Tak działają media, bez dokładnego zbadania tematu i potem mamy różne, nie do końca sprawdzone wersje. Dlatego warto zadawać pytania( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sezon ogórkowy więc:
innym ciekawym wątkiem, nie wiem czy badanym dogłębnie na wykopie jest osoba tajemniczego radnego PSz, obecnego
@Argonom: W ostatnim czasie mam jakiś nieco dziwny napływ osób, które oczekują ode mnie privów. Często są to osoby nowe tzw. zielonki. Od początku sprawy piszę tutaj mniej więcej to samo, ale wcześniej nikt nie chciał ze mną z osobna korespondować. Jestem daleki od paranoi na tle, że jakieś służby to interesuje (które zresztą mam w du...), ale specjalnie wyrażam publiczne zdziwienie tą okoliczością.