Wpis z mikrobloga

#btc #bitcoin #kryptowaluty Ankieta w sprawie bitfinex

Jakie rozwiązanie wydaje się Tobie najbardziej optymalne w związku z kradzieżą na BITFINEX 120 tys. BTC

  • Najlepsza opcja to solidarne uspołecznienie strat, podzielenie strat na wszystkich użytkowników giełdy po równo procentowo, dzięki temu giełda nie upadnie a inwestorzy po pewnym czasie odzyskają te ob 57.7% (15)
  • Pozew zbiorowy, i ogłoszenie upadłości giełdy i oczekiwanie na podział środków przez odpowiednie władze 42.3% (11)

Oddanych głosów: 26

  • 22
  • Odpowiedz
@BTCexpert: masz 100 X (za X podstaw sobie btc eth ltc etc usd), nagle masz 63 X, gdzie jest 27 X? czy moze masz 63 X warte 100 X ? To jest tak #!$%@? logika bfxa ze dzieci w przedszkolu maja wiecej rozumu. BFX teraz przeciez musi odkupic od kogos BTC :D czy moze wierza ze nikt nie bedzie wyplacac? tak tak zrobia bfxcoina no i ? co ci po tym?
  • Odpowiedz
@BTCexpert: to tak jakbys mial salon samochodowy i w nim jest 10 samochodow, klientow ktorzy je zamowili, nagle ktos #!$%@? 3 i salon wymyslil ze kazdy z tych 10 osob dostanie po 0.7 samochodu, jednemu braknie kola, drugiemu szyby, trzeciemu silnika itd... ja #!$%@? no logika debili, a salon bezkarny bo zamiast trzymac kluczki w sejfie to trzymal w stacyjce
  • Odpowiedz
@HHHH: Twoje przykłady nijak nie są adekwatne do obecnej sytuacji. Tutaj masz do wyboru albo odzyskać 63 % aktywów a po jakimś czasie 36 %. Lub w przypadku upadłości nie odzyskasz nic. BITFINEX postąpił rewelacyjnie. A tacy jak Ty to pieniacze. Inaczej byś śpiewał gdybyś miał tam dużo środków.
  • Odpowiedz
@HHHH: Powiedz jaką solucję widzisz i powiedz o swojej ekspozycji konta bitfinex procentowo w jakich assetach co byśmy mogli ocenić obiektywność tego rozwiązania, i co by wszystko było klarowne.
  • Odpowiedz
@SharpNieSharp: zastanawiajac sie troche dluzej, doszedlem do wniosku ze sie nie da, ja bym zrobil tak gdybym byl CEO:
1. stwierdzilbym ze bylem #!$%@? ceo i moge obciagnac wszystkim
2. oddalbym to co jest, czyli eth ltc etc usd uzytkownikom
3. #!$%@? btc oddalbym uzytkownikom
4. #!$%@? btc no niestety bym nie oddal bo ich nie ma
4a. przeliczyl #!$%@? btc na usd w danym czasie (no trudno tutaj jest jedyne
  • Odpowiedz
@HHHH: poniosą, ponoszą, prosty przykład kilkunastu pracowników giełdy otrzymywało wypłaty bezpośrednio na bfx konto w btc, też ponoszą stratę, poczekaj na następne miesiące, będzie zapewne dużo zmian w ich ekipie przez to.
  • Odpowiedz
@SharpNieSharp: hehe serio wierzysz w ich tak puste slowa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ze "my tez mielismy konta i wyplaty" ... juz sobie dawno wyplacili przed ogloszeniem hacku tak samo jak ustawili shorty na innych gieldach... (info niejawne pamietasz? :P ) zmiana jaka by mnie ucieszyla to cala ekipa zarzadzajaca do sztumu na min 1 rok
  • Odpowiedz
@HHHH: Z tymi shortami to myślę że całkiem prawdopodobny scenariusz, bo atak mieli około 8:00 Polskiego czasu, a handel zamkneli kilka minut przed 20:00. Pewnie postanowili na szybko odbić trochę strat na shortach, bo nie wierzę że przez 12 godzin nie zorientowali się że z portfeli ubyło 120k BTC.

@odnośnie tematu: Rozwiązanie które narzucili jest w zasadzie najlepsze, co nie znaczy że powinniśmy być zadowolenie z ogolenia na 34% kapitału.
  • Odpowiedz
@SharpNieSharp: chyba jedno zero ci sie zjadlo :D ale nawet przy 100% to i tak slaby trader, albo ma slabe info (hurr duurrr wiadomo nie pomnoze 3x 10 000 000 bo sie nie da, szczerze to dla mnie jak juz zrobie 150-200k$ to wiecej sie juz nie da tego, wtedy wyplata zostaje 25-50k i od nowa)
  • Odpowiedz