Wpis z mikrobloga

Mam problem i już zaczyna mnie on irytować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam ThinkPada E550, na nim 2 karty graficzne: Intel HD5500 i Radeon R7 M265. System to Win10.
Sterowniki od kart aktualnie, od Intela mam to dodatkowe oprogramowanie do zarządzania kartą (Panel sterowniczy grafiki hd intel)
Chodzi mi o przełączanie kart podczas uruchamiania aplikacji. Nie mam nad tym żadnej kontroli. Ogólnie z obserwacji wynika że przy kilku grach rzeczywiście działa Radeon (widać po wydajności), ale przy innych tylko Intel (Mimo że tak być nie powinno). Przy Win7 miałem w menu kontekstowym przy aplikacji możliwość wyboru: Uruchom z procesorem graficznym... Teraz nic takiego nie widzę.
Ma ktoś jakieś rady jak rozwiązać taki problem?
#komputery #kartygraficzne #intel #radeon #windows10
  • 7
  • Odpowiedz
A teraz na serio, w ustawieniach wyswietlania mozesz wymusic z ktorej karty ma korzystac.


@Steel-Orphan: Czyli gdzie dokładnie? Właśnie, i nie chciałbym ustawić na sztywno jednej karty graficznej na cały czas.
  • Odpowiedz
Odz do control panel, nastepnie catalyst control center, nastepnie bedziesz mial cos z wyborem karty graficznej(nie pamietam jak to jest tam dokladnie) i pozniej bedziesz mial opcje przypisania karty graficznej do programu
  • Odpowiedz