Wpis z mikrobloga

Witam wszystkie Mirki i Mirkówny postanowiłem rzucić palenie aczkolwiek za pomocą samej wolnej woli średnio mi to idzie wytrzymałem max 7 dni a później z-----------m do kiosku po kolejną pakę - pomyślałem więc, że poszukam zamiennika efajka odpada i wpadłem na rozkminę może to słynne ziółko #yerbamate jest protipem poczytałem troszkę siorbiesz cały dzień to gówienko więc w sumie może faje zastąpi. Postanowiłem zrobić szybki research, żeby nie kupić jakiegoś gówna i skończyło się na tym, że 5 godzin studiowałem równe gównoburze na forum pt.
-AAA TY K---O JAK MOŻESZ PIĆ Z CERAMIKI TYLKO TYKWA
- DZIE TAM TYKWA S---------E SPÓJRZE JAKA TA CERAMIKA JES PRAKTYCZNA A ROZNICY W SMAKU NIEMA
- AAAA KUHWAAA PALO SANTO A NIE JAKIEŚ TYKWY I CERAMIKI
Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie zakupić jakiś zestaw dzie mam dużo yerby o różnych smakach coby ogarnąć co mi wchodzi. Dlatego mam do was dwa pytanka : Czy zastąpienie szluga yerbą ma jakieś prawo bytu ? Jeżeli tak to co do cholery kupić bo najkorzystniejszy wydaję się ten zestaw http://allegro.pl/ogromny-zestaw-yerba-mate-1kg-10x100g-akcesoria-i5818502615.htmlw c--j yerby i rozbudowany ekwipunek ale nie mam pojęcia czy nie mam tam jakiegoś bejtu na nowocioty yerbowe xD
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vamiacz: Zdrowszy nie jest, jest dużo mniej szkodliwy. Badania wykazały, że po przejściu na e-papierosa organizm palacza zachowuje się jakby palacz całkowicie zaprzestał palenia. Jak sama yerba nie da rady, to może nie żebym polecał e-papierosa, ale zachęcam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pozostaje tylko kwestia tego co może być nie tak, że taki zestaw jest tak tanio.


@Vamiacz: bo wszystko się rozbija właśnie o tą b------ę... są lepsze i gorsze, i dla wygodnego picia nie wystarczy kawałek podziurawionej rurki, bo pijąc z takiego czegoś będziesz cały pył zasysał z wodą...
  • Odpowiedz
@BeDoEl: Rzucam w dużej mierze z przyczyn zdrowotnych ale również z ekonomicznych dziennie wydawać 15 zł na paczke fajek albo 25 na 2 dni za lepszej jakości tytoń to nie jest zbyt dobry interes xD @Emill: Czytałem coś są podwójne-potrójne filtracje i w sumie nie wiem czym to się różni jaka jest odpowiednia dlatego szukam jakiegoś wypoka który doradzi zestaw na początek aby mnie nie zabić finansowo ale
  • Odpowiedz
A co do Twoich doświadczeń yerba była czymś oddzielnym czy też pomagała Ci rzucić palenie?


@Vamiacz: Nie, ja już nie palę od lat, a za yerbę chwyciłem będąc niepalącym. Jednak tak jak pisałem, pijąc Colona poczułem trochę to co dawniej :) W rzucaniu trochę pomagałem sobie tabaką, ale to nie było to. Bez względu na wybory, życzę wytrwałości i sukcesów w rzucaniu palenia. Da się, chociaż jedno wiedz, że nigdy
  • Odpowiedz
@lucash9: Ja zacząłem palenie jako środek do odreagowania stresu jako, że to był dość stresujący okres w moim życiu zaczynałem wyrabiać sobie nawyki i teraz po kilku latach nie wyobrażam sobie poranka bez kawki z kiepurem czy dwoma.
  • Odpowiedz
@Vamiacz: zawszę polecam b-----ę z potrójnym filtrem (ona nie ma jakiejś specjalnej nazwy - bo chodzi o wzór a nie producenta), przerabiałem bambusowe, plastikowe, łyżeczkowe... i ta jest najlepsza, nie ma porównania - nawet dość pylaste yerby można pić i nie czujesz jakbyś pił herbatę z fusami, używam jej od kilku lat i działa jak powinna...
na początek kup coś z yerba mate green - nie będzie takiego szoku w
Emill - @Vamiacz: zawszę polecam b-----ę z potrójnym filtrem (ona nie ma jakiejś spec...

źródło: comment_Pk0AF9fpXiLXSJPow33Du39MGnCyQSLH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Emill: Ale powiedzmy przy takim statystycznym zaparzaniu u Ciebie jak to wygląda zalewasz 3/4 naczynka x4 powiedzmy pół-kilogramowa paczka yerby z tydzień przy intensywnym piciu- mniej/więcej?
  • Odpowiedz
@Emill: Moja b-----a właśnie się kończy, popatrzę na te z potrójnym filtrem skoro tak polecasz. Z ceramiką jest najmniej problemów ale jak dla mnie te naczynia są za duże. Żeby poczuć smak to musiałem nasypać tyle, że ... no dużo, i w efekcie przyjąć dużo za dużo kofeiny niż potrzebuję i pić zimne na koniec. Teraz sypie sobie do palosa 4-6 łyżeczek, kilka łyków i dolewam świeżą wodę z termosiku
  • Odpowiedz
@Emill: No to powiedzmy, że jako rekompensacja palenia piłbym te 2 naczynka dziennie biorąc pod uwagę gramaturę 2 kilogramy takiej yerby starczałyby na miesiąc.
  • Odpowiedz
A właśnie apropo kwestii pobudzenia jak to wygląda w porównaniu do kawy? Bo ja personalnie jestem dość maniakalnym kawoszem średnio pije dziennie przynajmniej litr mocnej czarnej w porywach do 1,5
  • Odpowiedz
@Vamiacz: Kolego tylko jedna rzecz, pisałeś że pijesz też kawę, a yerba ma jeszcze więcej kofeiny tak, że może jednak nie dasz rady takiej ilości przyjąć jak Ci się wydaje :). Edit, bo napisałeś wcześniej niż ja. Yerba pobudza mocno ale bez nagłego kopa, raczej wchodzisz wolniej na obroty, niż po kawie, co rano dla zaganianych może być minusem. Jeśli pijesz litr kawy, to yerby nie zmieścisz, chyba że olejesz
  • Odpowiedz
@lucash9: Kawe w tym wypadku bym raczej zastąpił yerbą ew ograniczył się do jednej kawki dziennie. Personalnie praktycznie nie odczuwam pobudzających właściwości kawy na ten moment pijam dla smaku
  • Odpowiedz
Dobra chyba zdecydowałem się na zakup #yerbamate książke Allena Carra też zamówiłem - jak się uda będzie fajna pamiątka teraz tylko kwestia zestawu do yerby bo z jednej strony nie chce wydawać kupy kasy a z drugiej jeżeli się spodoba to też nie chce zostać przy kompletnym nieużytkowym syfie ogarniałem zestawy u @quokkapl ale wszystko co mnie interesowało nie znajduję się na chwilę obecną w magazynie. Myśle czy by
  • Odpowiedz
@Vamiacz: w takim razie bierz ten zestaw co napisałeś na początku od poyerbanych z allegro, za te piniendze to na pewno będziesz zadowolony. Co prawda tą b-----ę mają ze stali niklowej, a to chyba nie jest super trwałe, ale z roczek na pewno pociągniesz. Jak już zaczniesz pić, to pamiętaj że yerba trochę odwadadnia, i jak będziesz chlał tyle co kawy to żebyś nie wysechł za bardzo :). Pij też
  • Odpowiedz
@lucash9: Jestem teraz na diecie także wmuszam w siebie 4l płynów dziennie także no problemo - mówisz o tym zestawie z 1 kg yerby po 100 g tak? I jeszcze kwestia termosu wystarczy jakiś z nierdzewki za 2 dyszki jo?
  • Odpowiedz
Dobra zakupiłem ten zastaw dokupująć 500g yerby Taragui Energia. Zobaczymy 1,5 kg yerby + jakiś podstawowy osprzęt może akurat się wciągnę.
  • Odpowiedz
I jeszcze kwestia termosu wystarczy jakiś z nierdzewki za 2 dyszki jo?


@Vamiacz: Wiesz co ja podprowadziłem córce, 300 ml taki z rysunkami z "Kraina lodu" b---a. Jeszcze się nie połapała póki co :)
  • Odpowiedz