Wpis z mikrobloga

Witam wszystkie Mirki i Mirkówny postanowiłem rzucić palenie aczkolwiek za pomocą samej wolnej woli średnio mi to idzie wytrzymałem max 7 dni a później #!$%@?łem do kiosku po kolejną pakę - pomyślałem więc, że poszukam zamiennika efajka odpada i wpadłem na rozkminę może to słynne ziółko #yerbamate jest protipem poczytałem troszkę siorbiesz cały dzień to gówienko więc w sumie może faje zastąpi. Postanowiłem zrobić szybki research, żeby nie kupić jakiegoś gówna i skończyło się na tym, że 5 godzin studiowałem równe gównoburze na forum pt.
-AAA TY #!$%@? JAK MOŻESZ PIĆ Z CERAMIKI TYLKO TYKWA
- DZIE TAM TYKWA #!$%@? SPÓJRZE JAKA TA CERAMIKA JES PRAKTYCZNA A ROZNICY W SMAKU NIEMA
- AAAA KUHWAAA PALO SANTO A NIE JAKIEŚ TYKWY I CERAMIKI
Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie zakupić jakiś zestaw dzie mam dużo yerby o różnych smakach coby ogarnąć co mi wchodzi. Dlatego mam do was dwa pytanka : Czy zastąpienie szluga yerbą ma jakieś prawo bytu ? Jeżeli tak to co do cholery kupić bo najkorzystniejszy wydaję się ten zestaw http://allegro.pl/ogromny-zestaw-yerba-mate-1kg-10x100g-akcesoria-i5818502615.htmlw #!$%@? yerby i rozbudowany ekwipunek ale nie mam pojęcia czy nie mam tam jakiegoś bejtu na nowocioty yerbowe xD
  • 39
  • Odpowiedz
@Vamiacz: Ja nie palę 16 miesięcy i pomógł mi Tabex i "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie" Allen Carr
Oczywiście, Yerba może pomóc ci z nawykami (sięganie po papierosa itp)
  • Odpowiedz
@Vamiacz: imo ten zestaw to kupa... a te próbki yerb to z chyba próbki tego co się słabo sprzedaje i nikomu bym tego na początek nie polecił - mocne, gorzkie, bezsmakowe...
kup bombille z potrójnym filtrowaniem (ok. 60zł) i paczkę Yerba Mate Green (którąkolwiek, wszystkie są dobre - ja polecam Fuerte), a pić możesz choćby z kubka...

czy palenie można zastąpić yerbą - nie wiem.
  • Odpowiedz
Ogólna idea miała być taka, że poszczególne szlugi np. co drugi miały być zastępowane piciem yerby i tak stopniowo do całkowitego wyeliminowania palenia nie mam pojęcia czy to zadziała - ogarnę jeszcze tą książkę jak nie pyknie no to podejmę metodę na yerbe.
  • Odpowiedz
@Vamiacz: nie mam pojęcia czy yerba Ci pomoże w rzuceniu palenia ale fajnie, że chcesz spróbować. Myślę, że w takim celu najlepszy byłby zestaw, z którym nie będziesz chciał się rozstawać i mieć go zawsze pod ręką. I dlatego najlepiej byłoby Ci postawić na palo santo. Ja sam piję w szklance i też jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pippo: Sprawdzałem kilka polecanych stronek i te zestawy z palo santo wychodzi w sumie over stówka za naczynko ala 120 ml + słomkę i do tego jedna paka yerby do której nie jestem przekonany. Jakiś protip co najlepiej zakupić i gdzie stosunek cena/jakość jest zadowalający?
  • Odpowiedz
@Vamiacz: Zwykły kubek, bombadilla z nierdzewki za 20z i jakaś yerba. Nic więcej nie potrzebujesz. Zwłaszcza gdy nie wiadomo czy ci podpasują te rybie trociny ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma sensu pajacować na początku
  • Odpowiedz
@korynt: Chciałem właśnie tak zrobić aczkolwiek jak zobaczyłem ceny tej rurki z gówna + paczuszka yerby to wychodzi na to, że dołoże do tego dyszkę i mam w sumie cały zestaw. Co prawda ceramika ale jestem #!$%@? leniem więc o nic innego bym nie zadbał xD
  • Odpowiedz
@korynt: Pozostaje tylko kwestia tego co może być nie tak, że taki zestaw jest tak tanio. Ceramiczne naczynko jak ceramiczne naczynko bombadilla wydaję się okej czy kruczkiem miałaby być sama yerba?
  • Odpowiedz
Dobra dzięki wszystkim za rady w każdym razie na chwile obecną poczekam aż odezwie się jakiś absolwent wyższej szkoły żłopania yerby i poleci coś jak nie no to klasycznie kupię coś najtańszego, byle nie wyglądało podejrzanie
  • Odpowiedz
@Vamiacz: zestaw ma dużo dupereli, w sumie zbędnych jak wycior czy ta drewniana łyżka. Na początek spoko. @quokkapl też ma startowe zestawy otake popaczaj tam. Palo santo najtaniej miał Cejrowski w sklepie kolonialnym za 60 razem z bombilą, ale aktualnie wyszły i będą we wrześniu ale już droższe. Moja rada taka, jak się nie musisz szczypać o hajs to kup sobie palosa takiego 120-180ml, bombilę i jakiś zestaw kilku yerb na
  • Odpowiedz
@lucash9: W końcu coś o co mi chodziło - przeglądałem tagi yerby i często natykałem się na @quokkapl nawet sprawdziłem stronę zestaw królewski siadał mi okrutnie ale nie ma go niestety na stanie. A co do Twoich doświadczeń yerba była czymś oddzielnym czy też pomagała Ci rzucić palenie?
  • Odpowiedz