Wpis z mikrobloga

#motocykle #policja #polskajazda
Dlaczego ludzie boją się wyprzedzać radiowozy?
Lecę sobie autostrada i nagle korek bo środkowym pasem jedzie policyjna kia, za nią grupka motocyklistów, a za nimi reszta i wszyscy 120-130 km/h. Przecież oni nie mają jak zmierzyć prędkości ze zwykłego radiowozu. Wiec mandatu nie postawią za przekroczenie prędkości.
Ja ich Wyprzedziłem i zostawiłem daleko w tyle.
  • 61
@sorhu nie patrzmy na przekroczenie o 1 km/h tylko powiedzmy 20-30 km/h. Wiedza ze jechałem szybko, ale nie wiedzą dokładnie ile. Na oko mandatu nie wystawia
@sorhu: tak krd @11mariom:
macie nawet zapis w ustawie

sposób dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące, z

uwzględnieniem progów prędkości dostosowanych do obowiązującego na

drodze ograniczenia prędkości, oraz przetwarzania przez te urządzenia

zarejestrowanych danych, a także biorąc pod uwagę możliwość błędu kierowcy

do 10 km/h włącznie w utrzymaniu dopuszczalnej prędkości.


Art. 129h ust. 5 pkt 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym.

cos jeszcze? :)
@Stitch: Ej, no najpierw Kodeks Ruchu Drogowego, teraz Prawo o ruchu drogowym. No zdecydujżeż się! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja się tylko czepiam formalności. Jazda z prędkością 141 km/h jest złamaniem prawa, lecz się za to nie karze. Rozumiesz, o co mi chodzi?
@sorhu: o ja #!$%@?. a wiesz, ze kodeks ruchu drogowego jest zbiorem ustaw i tu masz ustawe o prawie w ruchu drogowym? serio? rozmowa z Toba to jak kopanie sie z koniem widze.
@Stitch: Aleś teraz bzdurę walnął... Jaki zbiór ustaw?! Nie ma w polskim prawie takiego tworu jak Kodeks Ruchu Drogowego. Jest prawo o ruchu drogowym, jest ustawa o kierujących pojazdami, są stosowne rozporządzenia.
@Stitch: A co mnie obchodzi jak sobie jakiś Janusz książkę nazwał? Mnie interesują tylko ustawy i rozporządzenia zamieszczone w Dzienniku ustaw. A tam nie ma Kodeksu Ruchu Drogowego.
@sorhu: oho, widze, ze jak dostales artykul w ustawie, ktory podwazyl Twoje zdanie to teraz czepiasz sie o KRD :D chcialbym miec takie problemy w zyciu jak Ty
@sorhu: nie podwazyl? :D:D:D:D dostales w twarz ustawą o ruchu drogowym, artykulem 129h, pkt 5 trzeciej ustawy, ale nie :D niczego nie podwazyl :D dobre, ale jak dalej sie bedziesz zapieral z tym +10 km/h, ze tego nie ma to ja koncze rozmowe w temacie
@Stitch: Artykuł jest. Mówi on o 10. Czy ja mówię, że go nie ma? Z tym, że ten artykuł nie mówi jaka jest dopuszczalna prędkość. On mówi w jaki sposób mają działać urządzenia do pomiaru prędkości.
Jazda z prędkością o 1 km/h za dużo jest złamaniem prawa. Na podstawie tego artykułu uniknie się kary.
Brak kary =/= niezłamanie prawa.

No mówiłem, że czepiam się formalności.
@sorhu: Nie jest.

Przecież prędkość maksymalną ustawodawca okreslil juz dawno temu. Masz 140 km/h na autostradzie + mozesz jechac +10km/h ze wzgledu na mozliwosc bledu pomiarowego urzadzenia i NIE JEST to zlamaniem przepisow.

To jak w nocy nie mozesz jechac 60km/h bo na znakach jest 50, a +10 w ustawie niczego nie zezwala? #fucklogic
To jak w nocy nie mozesz jechac 60km/h bo na znakach jest 50, a +10 w ustawie niczego nie zezwala?


@Stitch: Jeżeli w terenie zabudowanym masz znak z ograniczeniem prędkości (B33) do 50km/h to nawet między 23 a 5 nie możesz jechać więcej ;) Pomijam te istniejące lub nie +10km/h tolerancji.