Wpis z mikrobloga

Siema mirki,mam taki problem chciałbym przekazać wartość z pola Textbox do klasy znajdującej się w innym pliku.
Mógłby mi ktoś objaśnić jak powinno wykonać się poprawnie taką operację?;>
Wyczytałem na stacku,że zazwyczaj używa się do tego get set ale niestety coś mi to nie wychodzi ponieważ za każdym razem otrzymuje NullReferenceException ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z góry dziękuję za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#csharp #programowanie
  • 18
@MarianSkrzypek: dobra widzę teraz. Nie tworzysz tego form w ogóle. Ta linijka (57): private readonly Form1 form; Rezerwujesz pamięć ale nie ma 'new'.

Edyta: Dlatego masz nullreference, bo wskazuje na nulla. Dorzuć Form1 form = new Form1();
@drugiekonto: Komentarze są skopiowane, i zamierzam je usunąć. Jeszcze nie za bardzo ogarniam itextsharp i informacje co dana funkcja wywołuje są dla mnie przydatne.
A co do new form1 po dodaniu niestety i tak nie przekazuje tekstu z textboxa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Edit Wsio się kompiluje,ale w pdfie nie ma tekstu z textboxa tak jakby textbox był pusty(a nie jest)
@drugiekonto: okeeej,problem występuje na innej płaszczyźnie,po dopisaniu czegokolwiek w textboxa(nie przez apke tylko spod c# w właściwościach textboxa) normalnie się dodaje ten tekst,za to przy wpisaniu tekstu przez apke nie jest brany pod uwagę
@MarianSkrzypek: zaraz, zaraz. Czyli masz okno już stworzone i chcesz przekazać do Example1 jakąś wartość. Jeżeli tak, to musisz przekazać ją w konstruktorze, bądź zrobić tego textboxa (niestety) statycznego. Wtedy wywołasz go Form1.FirstName(); jeżeli chcesz utworzyć nowe okno, to musisz użyć jeszcze oprócz new Form1(), metody form.show();
@drugiekonto: Ło jezu,to działa () tylko w tej wersji co wysłałeś jest coś nie tak z klamrami ale po skopiowaniu tego co dodałeś wsio trybi ()
http://pastebin.com/kC17VEJY tak wszystko działa,dziękuję bardzo za pomoc.
Powiedz mi jeszcze,ten pierwszy sposób używa się kiedy,bo ten co teraz pokazałeś ewidentnie służy do przekazania wartości do innej klasy,a ten drugi?
@MarianSkrzypek: Ten kod ma mnóstwo błędów, ale najważniejsze postaram się wymienić:
1. private readonly Form1 form; form jest null, bo nie utworzyłeś instancji.
2. Nawet jakbyś stworzył instancję (Form1 form = new Form1()) to i tak nie miałbyś dostępu do wartości pola tekstowego. Utworzyłeś po prostu nową pustą formę, która nie ma nic wypełnione. Jakbyś zrobił form.Show() to byś zobaczył to co utworzyłeś.
3. W button1Click po prostu przekaż
@drugiekonto: @WhirPool: Super :D nie wiedziałem,że tak można nawet.
Tak czy siak i tak będę musiał chyba przekazywać wartości pola do Example i potem je wyświetlać ponieważ zamierzam zmieniać np położenie tego tekstu w pdfie(a jak to tego jeszcze nie wiem,ale doczytam :D)
Tak czy siak dziękuję ślicznie za pomoc,meeega mi pomogliście ()