Wpis z mikrobloga

Wybierz najlepszy film w historii (top10 filmweb) #film

najlepszy film:

  • Skazani na Shawshank 18.7% (242)
  • Nietykalni 5.6% (72)
  • Ojciec chrzestny 10.9% (141)
  • Zielona mila 4.5% (58)
  • Forrest Gump 13.9% (179)
  • Dwunastu gniewnych ludzi 15.3% (198)
  • Lot nad kukułczym gniazdem 3.9% (51)
  • Ojciec chrzestny II 2.4% (31)
  • Pulp Fiction 15.6% (202)
  • Władca Pierścieni: Powrót króla 9.1% (118)

Oddanych głosów: 1292

  • 37
@lililililil: Podoba mi się ale nawet w tym zestawieniu jest 5 lepszych filmów plus z marszu wymienilbym 20 kolejnych. Dodatkowo, jak na pewno zauwazyles nie porownalem klimatu tylko samej konwencji ktora jest ciekawa ale na pewno nie moze świadczyć o wyższości od chociażby ojca chrzestnego
@fortheworld: gówno ankieta. Jak już coś takiego robisz to podawaj oryginale tytuły, albo chociaż rok premiery filmu, bo np. są Nietykalni (The Untouchables) z 1987 i Nietykalni (Intouchables) z 2011 i oba w rankingach bardzo wysoko, więc o który Ci chodziło?
Żenada. Dwa najlepsze filmy z powyższej listy, czyli "Lot nad kukułczym gniazdem" i druga część "Ojca chrzestnego" (tak, jest to jeden z niewielu przypadków w historii kina, kiedy to sequel jest lepszy od poprzednika) zajmują dwie ostatnie pozycje. Wyprzedza ich nawet ten żałosny gniot "Zielona mila"... () nie wspominając o tylu głosach dla współczesnego koszmarka "Nietykalnych" () Dobrze, że przynajmniej film Lumeta zgarnął trochę
@fortheworld: Tu nie ma najmniejszych wątpliwości, że Shawshank. Ja za to fenomenu Godfathera nie ogarniam, jedynka dla mnie była co najwyżej średnia, może za młody jestem i nie czuję klimatu, nie wiem. Pozostałych nie oglądałem właśnie dlatego, że jedynka mi się nie spodobała.
@fortheworld: cała trylogia WP jest dla mnie przekozacka, oglądałem chyba z 10 razy każdą część, również w wersji rozszerzonej, czy tam reżyserskiej i bawię się za każdym razem zajebiście dobrze i w moim osobistym rankingu to jest absolutne turbo namber łan filmów ever. Cała reszta również zajebista, jedna bardziej jak Pulp Fiction, inna mniej - jak Skazani.
Ojciec Chrzestny - wspaniały film o rodzinie, przyjaźni i szacunku. Mafia to tylko otoczka, w której zaserwowano to dzieło.
Ludzie głosujący na nietykalnych są niespełna rozumu


@ziel0ny: Czemu?
Osobiście nie uważam filmu za najlepszy film ever, ale żeby od razu obrażać tych co go lubią, niefajnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@fortheworld: Skazani ? really? ten film był z 8/10 maks, szczegolnie przez to #!$%@? zakonczenie. Forrest Gump, od ddziecinstwo,dojrzewanie,doroslosc, wojna, kobiety, miłość, polityka,przyjaciele,strata,smierc, sens zycia. ten film porusza każdy temat i jest po prostu genialny
@ziel0ny: Nie pytam czemu uważasz ten film za zły. Pytam czemu uznajesz ludzi za niespełna rozumu, tylko dlatego że lubią ten film?
Ja np nie lubię wątróbki, ale w życiu by mi do głowy nie przyszło, żeby obrażać ludzi, którzy ją lubią. (ʘʘ)
@kicioch: Nie bierz wszystkiego na poważnie jesteśmy tylko w internecie na stronie ze śmiesznymi obrazkami, po prostu dziwi mnie to jak można zagłosować na ten film mając do wyboru 9 lepszych, a określenie niespełna rozumu jest popularne na wykopie więc postanowiłem go użyć, nie mając na celu nikogo obrażać.