Wpis z mikrobloga

Poleca ktos jakies lekcje japonskiego od podstaw w internecie? Jak wy uczyliscie sie tego jezyka? Ile pieniedzy ze soba wziac jadac w ciemno na 3 miesiace? Czy ktos po szkole sredniej znajdzie tam bez wiekszego problemu prace jesli jest komunikatywny po angielsku? czy japonczycy rozumieja angielski / potrafia mowic po angielsku?
#japonia #podroze #podrozujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
Mogę Ci polecic na pewno książkę "Język Japoński dla początkujących" autor: Ewa Krassowska-Mackiewicz, chyba jedna z najlepszych książek do nauki. Ja sie nie uczyłem natomiast znajoma miesiąc temu wyjechała do Japonii i opowiadała dosyć sporo w pracy na ten temat. Japonia to drogi kraj ciężko stwierdzić ile trzeba wziąć ze sobą ponieważ to zależy co chcesz w to wliczyć ? : Mieszkanie , jedzenie , transport ? Po szkole średniej jeśli nie
  • Odpowiedz
@kitz: Najlepiej oprócz japońskiego mieć jakąś specjalizację, bo znając tylko japoński będziesz tylko takim gorszym japończykiem, który bardzo słabo mówi po japońsku :V
  • Odpowiedz
@kitz: będziesz trenerem japońskiej drużyny LoLa :D? Lecieć w ciemno do Japonii to samobój, już prędzej Kambodża, Wietnam, Birma, Laos, Tajlandia. Byłem w tym ostatnim kraju przez blisko 3 miesiące i pracowałem m.in. jako nauczyciel angielskiego i bardzo sobie chwalę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@kitz
Z tego co wiem to praca w fabrykach jest bardzo opłacalna ale też bardzo ciężka. Przyjmują prawie każdego, ale w większości są to osoby zza granicy, które nie mówią słowa po japońsku. A Japończycy nie chcą wykonywać takiej pracy.

Z drugiej strony znalezienie pracy w innym miejscu, jak urząd, czy nawet kombini nie jest takie łatwe jakby się wydawało. Nawet jeśli się rozmawia po japońsku (ale na pewno jest to ułatwienie).
  • Odpowiedz