Wpis z mikrobloga

#bojowkawindowsphone

nie mam dobrych wieści - sprzedaję Lumię -_-

filozofia systemu jest zajebista jeżeli chodzi o design. jest spójny, przejrzysty, dość intuicyjny i nie trzeba się pieprzyć z konfiguracją, ale...

pomijając, że olewane jest tworzenie poważnych aplikacji(chyba messenger FB jest aby w miarę dopracowany), gdzie Deezer potrafi przeskoczyć w połowie kawałka albo zawiesił mi się 2 tygodnie temu na synchronizowaniu playlisty i koniec, ale to jeszcze nic...

...gwoździem do trumny są #!$%@? background taski. ten system ubija wszystko co się rusza. wyłączyłeś ekran? masz #!$%@? problem! odtwarzasz muzykę i dasz pauzę? no to za 10sek będziesz włączał całą appkę od nowa, bo już jest ubita. messenger z każdą wiadomością musi się SYNCHRONIZOWAĆ raz jeszcze. najczęściej widzianym napisem jest "Resuming..."
serio, tak być nie może. pozbywam się Lumii i wracam na jakieś fajne siajomi, bo szkoda mi czasu na oglądanie ekranu wznawiania aplikacji ()
  • 8
@abukowski: będę tęsknił (,)

a, no i MS przecież olewa użytkowników indywidualnych, jakiś czas temu zarzucili hasłem, że skupiają się na kliencie biznesowym -_-
@ilmash: To już marudź tym co pisali te apki - Messenger to jest port z ios i to buforowanie wszystkich wiadomości to jakiś żart. Poprzednia appka działała dużo lepiej. Stabilność aplikacji tez pozostawia wiele do życzenia.
ten system ubija wszystko co się rusza. wyłączyłeś ekran? masz #!$%@? problem! odtwarzasz muzykę i dasz pauzę? no to za 10sek będziesz włączał całą appkę od nowa, bo już jest ubita.


@ilmash: U mnie nic takiego nie występuje, widocznie to błąd twojego oprogramowania. U mnie nawet po tym jak padnie mi bateria czy zresetuje telefon to każda aplikacja wznawia swoje działanie od miejsca w którym skończyła. Wiele razy uratowało mi to
@Vault-Tec: po prostu nie zrozumiałeś o co mi chodzi: za każdym razem jak zablokuję ekran to aplikacja po odblokowaniu jest "Resuming...", co w wypadku choćby messengera, doliczając "Waiting for network", "Connecting" i "Syncing" trwa i 5 sekund. a wyobraź sobie w trasie jako pasażer włączanie tej appki i czekanie przy Edge albo wolnym 3G na połączenie, gg

poza tym jadę samochodem, daję pauzę na deezerze bo muszę ogarnąć jakiś zjazd albo