Wpis z mikrobloga

Wiecie co, chodzi mi taki pomysł po głowie.
Otóż bardzo często słysząc samych z siebie (np. z nagrania) nasz głos nas drażni, nie podoba się... A jakby tak inni mgli go ocenić?

Pomysł byłby taki, że zainteresowane osoby przesłały by próbki swojego głosu (czytając ten sam zadany tekst). Potem bym np. to zebrał w jeden ciąg, wrzucił gdzieś na YT nie podpisując nickami. I byłaby ankieta, który głos wydaje Wam się najbardziej atrakcyjny. Osobno wśród głosów niebieskich i różowych.

Pytanie, czy bylibyście zainteresowanie zorganizowaniem takiej akcji?


#ankieta i jeśli by miało wypalić, to tworzę tag #wykopowylektor ale niczego nie obiecuję.

Co myślisz o pomyśle?

  • Dał(a)bym próbkę swojego głosu do oceny 66.7% (1939)
  • Chętnie ocenię innych, ale nie dam ocenić siebie 23.8% (692)
  • Nieciekawe 9.6% (278)

Oddanych głosów: 2909

  • 117
@pjotregg: @przemytnik: @krol_bolu: Obserwujcie tag #wykopowylektor
@mar1in: Chyba z małego indywidualnego obiektu zrobi się akcja, gdzie nie obędzie się bez kilkunastu "wolontariuszy". Zainteresowanie już teraz przerosło moje oczekiwania. Będzie trzeba dobrze pomyśleć, jak to zorganizować. W chwili obecnej już mogę założyć, że użycie własnego serwera do realizacji nie wejdzie w grę :( Tak, jak i ręczna praca - chyba ograniczy się wyłącznie do moderowania nagrań.

Natomiast strasznie obawiam
@JahMuffin: W tej chwili blisko 500 osób wyraziło chęć nagrania. Jeśli choć tylko 1/3 to zrobi, to wciąż mamy ponad 160 osób, czyli jakieś 16 rund. Myślałem o 5-osobowych grupach, ale faktycznie, to się nie uda. Właściwie to się nie spodziewałem więcej, niż 20-30 chętnych ;)

Natomiast nie mam pomysłu na razie, jak to zautomatyzować i jednocześnie zachować możliwość prowadzenia głosowania na stronach Wykopu.
Ale te dywagacje opiszę w kolejnym wpisie
Niech każdy przeczyta fragment pasty o serwerowni, którą potem skleisz w całość ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dzyszla: W teorii jest tutaj trochę racji. Może nie koniecznie z serwerownią, ale np. Inwokacją, żeby dużo (w miarę) osób na raz mogło uczestniczyć, a i słuchanie nie było by monotonne.
@Dzyszla wspomniałeś coś o tym, że było by głosowanie który głos najbardziej atrakcyjny. Ja bym to rozwiązał inaczej, po prostu że trzeba ocenić każdy głos w skali np do 10. Bo przykładowo biorąc przykład że było by to prowadzone przez ankiety wykopu, 5 głosów, jeden z nich by był na prawdę super, to reszta myśli że ma #!$%@?, a tak na prawdę tamten jeden miał 10/10 A reszta 7/10 4/10 itd.
Jeżeli
@Chet_Sidney: Na pewno będą potrzebni. Obserwuj, proszę, tag, to na pewno - jak się uda ogarnąć - stworzę listę zadań z ich specyfikacją, do których będzie potrzeba pomocników. Tylko najpierw będzie trzeba przedyskutować założenia pod kątem "jak to teraz zrobić na taką skalę".