Wpis z mikrobloga

Będzie trochę #chwalesie
Prawko A i motocykl mam od 11 miesięcy, właśnie pierwsza poważna trasa na moto zaliczona - 4286km, celem byla Macedonia w której byliśmy 11 nocy. Przejechałem przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię, Albanię, Czarnogórę, Bośnię, Chorwację. Różowy i córa jechały za mną samochodem, cały czas mieliśmy komunikację przez Cardo Scala co np ułatwialo jej wyprzedzanie w miejscach w których nic nie było widać. Juz mi się chce dalej jechać, ale muszę ciuchy i moto doprowadzic do porządku :) #motocykle #podroze
debenek - Będzie trochę #chwalesie
Prawko A i motocykl mam od 11 miesięcy, właśnie pi...

źródło: comment_FfRzUOMsBF60Ot4F4vjom5TDlprGASY6.jpg

Pobierz
  • 30
Gratuluję, świetna wycieczka. Marzy mi się coś takiego ale na razie brak czasu i funduszy. W tym roku zaliczyłem tylko szybki lot Słowacja Węgry, kilka dni pośmigałem po zakrętaskach i do domciu. Możesz powiedzieć ile mniej więcej wyniosła Cię ta podróż? Chodzi o samo moto.
@Cesiek nie jestem w stanie tego rozdzielić na samo moto, zresztą nie podsumowałem tego jeszcze - płacilismy sporo kartami, myślę że za wszystko z autem ok. 10k
@patrol798 największy dzienny przebieg był chyba 820, zresztą w większości tych krajów nie da sie dużo przejechać, słabe drogi, duży ruch, serpentyny, przepaście, kozy itp. Jak pojechałem sam do Albanii nad morze, to 350km robiłem ponad 7h samej jazdy
10k ? Trochę sporo jak na taką wycieczkę. Mi wyszło autem 3 lata temu ( bez Macedonii) okło 2.5tys. Pewnie Kobiety spały po drogich hotelach ? Ty spałeś na dziko czy w hotelach ?
@buddookan hotele/motele, jedzenie w restauracjach. samo przejechanie autem to jakieś 300litrow paliwa czyli 1500zl, a gdzie autostrady, spanie, jedzenie, chyba że miałeś namiot i żarcie z PL
@debenek: Jechaliśmy we 3, a przez moment nawet w 5 więc opłaty się rozłożyły. Żarcie swoje, a spanie w połowie (z 12 dni) na dziko.Na piwie i w restauracji byłem może 3 razy. W sumie tak myślę że 10k na 3 osoby to 3,3 tys, a Ty miałeś jeszcze motor więc cenowo podobnie. Dużej różnicy nie ma.
@buddookan: 2.5 to faktycznie bardzo mało jak na objazdówkę. 5 lat temu na 4 dorosłe osoby w samochodzie, objazdówka Bulgaria , Macedonia, Albania, Czarnogóra i powrót przez Serbie = 6 k na 11 dni. W sumie 5.5-6 tys kilometrów.