Wpis z mikrobloga

@MarekAntoniusz dorzucę swoje 3 grosze. Jeśli już się zdecydujesz na Lenovo to zastanów się, czy ni kupić wersji tylko z dyskiem 1TB a potem samodzielnie nie dorzucić SSD na M.2 moim zdaniem wyjdzie lepiej cenowo.
Kilka miesięcy temu kupiłem wersję z procesorem i5, 8gb ramu a dwa tygodnie temu kupiłem dysk SSD.
System, aplikacje i gry na SSD a dane lądują na HDD.
@przemos_one właśnie się decyduje na y700 i właśnie miałem pisać ma mirko czy lepiej dopłacić do i7 czy zostać przy i5? Głównie filmy internet i kilka Gierek ale nie są to najnowsze i najbardziej wymagające gry. Chyba że w przyszłości na coś mnie ochota z nowszych gier w co wątpię bo szkoda czasu na granie .
@MarekAntoniusz
Ja z gier jedynie WOT. Przy wysokich ustawieniach gra jest płynna (~60fps) a ekran jest FullHD więc karta musi "przemielić" więcej pikseli a ogólnie wiadomo że nie jest to najlepiej zoptymalizowana produkcja.
Kupiłem chyba jeden z najtańszych dysków SSD ADAta 120GB. Fakt że osiągami odbiega od Samsungów ale dla mnie są w zupełności zadowalające. Oryginalny dysk HDD jest zdecydowanie wąskim gardłem tego komputera.
Czy warto dopłacić do i7? To już zależy
@MarekAntoniusz: Ja kupiłem z systemem w stacjonarnym sklepie "nie dla wiadomokogo" . Z tego co czytałem to Y700 jest nijako "zrobiony" pod W10.
Można instalować inne systemy ale podobno (piszę podobno bo nie musiałem tego przerabiać) wymaga to nieco więcej zachodu przy instalacji. Czytając fora wydaje mi się, że część problemów może wynikać właśnie z chęci instalacji "nie do końca prawilnej ;)" wersji systemu.

Niektórzy dostawcy oferują doposażenie lapka w dysk