Wpis z mikrobloga

Już w tę niedzielę w Młodzież Kontra:

- Bardzo proszę, kościół ewangelicko-augsburski.
- Panie papieżu, bo tu pada takie pytanie, ponieważ mocno krytykuje ekscelencja rozwiązania ewangelickie wiary luterańskiej. Tej reformacji było takie badanie: W którym kraju Europy wierzący najmniej boją się o swoje życie na tej ziemi? Pierwsze miejsce - Szwecja, drugie miejsce – Wielka Brytania, trzecie – Północne Niemcy, tam...
- A nie było Zakonu Krzyżackiego przypadkiem?
- Nie, nie było Zakonu Krzyżackiego
- Nie było Zakonu Krzyżackiego - popatrz pan! No to może robiono po wcieleniu do Prus…
- No więc był, ale nie był w pierwszej trójce, panie papieżu! Jednak tam funkcjonuje, jak to ekscelencja nazywa, ten wredny protestantyzm. Trzech na stu wierzących tylko boi się biskupa-lesbijki - to chyba nie jest tak dużo, prawda? Może jednak idźmy tą drogą, a nie katolicyzmami, które mają 0,2 poparcia w społeczeństwie, co jest tragedią jakąś okrutną...
- Proszę pastora, spośród dwóch grup wierzących, z których jeden słucha Tradycji a drugi soli skrypturę , ci pierwsi bardziej boją się o swoje życie, ale oni zostają zbawieni. Bo widzi pan, celem życia, nie jest herezja.
- A co?
- To ja przepraszam, nie będę zastępował pańskich spowiedników. Ludzie mają swoich świętych, mają swoją Tradycje, mają Najświętszą Maryję i za to walczą i umierają, a pan chce tylko solić skrypturę! To niech pan sobie soli skrypturę i żyje dalej...
- Mam nadzieję, że będę miał za co solić i żyć dalej, panie papieżu!
-Proszę pastora, jak powiedział wybitny katolik, kardynał Burke - na dnie Piekła, w rowie Szatana są pro- pro- protestanci
- Super!
- Oni będą tam płonąć przez najbliższą wieczność i płoną sobie cay czas.
- Wie ekscelencja co, przykro mi, ale dobre wychowanie tutaj musi zastąpić faktografia: no nie jest papież miłosiernym charyzmatykiem
- Ekscelencjo odniosłem wrażenie, że po raz pierwszy, nie jest papież... Jest ekscelencja któryś raz u nas już na spotkaniu ekumenicznym ale pierwszy raz widzę ekscelencję wyprowadzonego z równowagi.
- Ja nie jestem wyprowadzony z równowagi, proszę pana, tylko usiłowałem podkreślić dobitnie że mnie brzydzą tego typu herezje, że najważniejsze to być dobrym człowiekiem. Niestety celem życia nie jest dużo razy upaść w Duchu Świętym. Drogą do zbawienia nie są charyzmaty. Mnie uczono, po soborze to było, ale mnie uczono, że poza Kościołem nie ma zbawienia, a was się uczy: każdy będzie zbawiony -,tfu

#pasta #korwin #chrzescijanstwo #sdm #heheszki
  • 11