Wpis z mikrobloga

Wczoraj podczas burzy komp mi się wyłączył i chyba obraził bo nie chce juz włączyć. Zasilacz Tagan 500w wyjąłem, włączyłem go bez płyty głównej za pomocą spinacza i wiatrak zaczął się kręcić. Podpiąłem go znów do Mobo i lipa, zero rekacji. Czy jest możliwość że mi padlo mobo zostawiając zasilacz cały?
#komputery #serwispc #pcmasterrace
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@garing: U mnie wszystko wizualnie było OK, zasilacz działał a usmażyło CPU i MOBO. Jakimś cudem oddałem na gwarancję i ją uznali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@garing: Nie chodzi o to, że to się nie psuje, nie dopuści do spięcia przy uderzeniu pioruna w Twój komputer itd. Po prostu jest to dodatkowe zabezpieczenie, na które jak się wyda kilka złotych, przetrwa takie sytuacje. Jeśli komuś wygodniej, można wyłączać PC i schować się pod kołdrą :>
  • Odpowiedz
@garing: tagany są nie do zajechania, u mnie już 9 lat taka 500tka się kręci, w czwartym już zestawie.
Co do zjarania płyty to tak, zasilacz mógł przeżyć.
  • Odpowiedz
@Yalu: Jak piorun uderzy blisko to żaden domowy UPS nie zaradzi. Czy Ty sprzedajesz UPSy? Bo stacje nadawcze chętnie kupią baterię takich, co dobrze zabezpieczają - niestety mimo pakowania ogromnych pieniędzy w odgromy i zasilanie awaryjne dalej czasem padają w trakcie burz;) Przy okazji warto zwrócić uwagę na to, że częściej niż przez sieć energetyczną (która ma odgromniki i tak dalej) do przykrej sytuacji dochodzi przez linię telefoniczną (która jest
  • Odpowiedz