Wpis z mikrobloga

@lavinka: Gdyby te zdjęcia i filmik zrobił fotoreporter zawodowy i opublikowałaby to któraś gazeta, nie byłoby żadnego problemu i głupkowatych oskarżeń o ... no właśnie o co? Utrudnianie śledztwa? Bezsens. Każdy ma prawo robić zdjęcia. Co więcej, one są faktograficznie wartościowe. A zdjęcie zrobione przez ciebie, jest twoją własnością i podlega ochronie prawnej, możesz zrobić z nimi co chcesz, również sprzedać. Więc nie wiem o co cho. Żeby mu zabrać te
@1korner: Twórca zdjęcia ma prawo odmówić publikacji, ale żądać kasy za rozmazaną plamę na wodzie to już jest szczyt bucerstwa. No ale każdy orze jak może, ciekawe ile dostał za wywiad. :)
@lavinka: Akurat okazjonalnie zajmuję się fotografią reporterską i wiem, że każdy fotograf zawodowy zrobiłby to samo, co ten gostek. Prawdopodobnie jest, jak mówisz, zdjęcia są słabej jakości i dlatego go wyśmiano w redakcjach.
@1korner: Toteż to mam na myśli pisząc o atencji. Co innego być profesjonalistą i żyć z dobrej fotografii, a co innego bawić się w paparazzi od siedmiu boleści. Ewa Tylman to nie Michael Jackson.
@lavinka: Jak się okazuje, każdy ma takiego Majkela, jakiego życie mu podrzuci : ) Ci panowie z trupiarni też skorzystali ze sposobności zawodowej, by otrzeć się o sprawę o rozgłosie medialnym. Nic na to nie poradzimy. Przecież jakaś młoda babka poślubiła Trynkiewicza i chce mieć z nim dziecko. To jest dopiero szajba!
@1korner: Tak zupełnie na marginesie powiem Ci, że dobre zdjęcie reporterskiego wcale nie musi być zdjęciem dobrym. Wystarczy poprawny kadr i znalezienie się w ważnym wydarzeniu - a nawet i to niekoniecznie, bo zdjęcie reporterskiego ma być wyłącznie ilustrowaniem wydarzenia. Czasami jak jest zbyt artystyczne, wnosi za dużo komentarza odautorskiego i przestaje być reporterskie.
jak dla mnie to nie poszedl robic panoramy tylko teraz sie tak broni bo wie co mu moze za to grozic. wiec znalazl sobie taka scieme ze w kadrze dopiero pozniej dostrzegl cialo...
@1korner nie o to mi chodzilo,przeciez nie zakladal ze znajdzie to cialo,tylko najpierw narobil zdjec,pochwalil sie gdzie sie mial pochwalic,a pozniej jak juz doszlo do niego ze moze miec przez to przewalone,to odwrocil kota ogonem ze akuuurat robil zdjecia. I pozniej je zauwazyl w aparacie...sratatata.
@melczyk: Też się nad tym zastanawiałem i tak sobie myślę, czy ktokolwiek kto jedzie na wakacje, na wyjazd służbowy w dalekie kraje itp. albo tak jak ten pan na praktyki w inną część Polski robi zdjęcia konkretnie tego samego jednego punktu. Bo zazwyczaj ludzie robią zdjęcia a to jakiemuś widokowi, a to jakiejś ciekawej rzeczy, ale nie fotografują panoramy raz za razem w dokładnie tym samym miejscu. Nie wiem, może się
@Argonom: @lavinka: @melczyk: Ale w tym oskarżaniu tego jegomościa, co znalazł zwłoki, też jest coś dziwnego. Takie zamykanie gęby każdemu, kto psuje oficjalną narrację. Może rzeczywiście na tych zdjęciach, co zrobił, widać coś, czego nie chcieli, żeby było widoczne? Może ten płaszcz zawieszony na szyi na Mostowej, na zwłokach był normalnie nałożony i nie wiedzą jak to ułożyć? Ewentualnie mają te nagrania z dachu Ibisu i Politechniki, i tam