Wpis z mikrobloga

Księga Rodzaju jest odrzucana jako bajka, bo "na początku Bóg stworzył niebo i ziemię" a lepszych szczegółów brak.

Ale gdyby było tam napisane: "Na początku Bóg stworzył fale elektromagnetyczne, by łączyły elektrony z jądrem atomowym. A jądro tegoż atomu składało się protonów i neutronów a te - z neuklonów. Neuklony zaś składały się z kwarków a kwarki z fermionów. Fermiony zaś składały się cząstek posiadających niecałkowity spin..." itd.

Czy taka "księga rodzaju" byłaby zaakceptowana jako sensowna i prawdziwa w czasach, kiedy nawet kran z uzdatnioną, bieżącą wodą był kosmicznym science-fiction? Czy ktoś przekazujący nieznane słowa ("elektrony", "atomy", "kwarki") byłby brany na serio?

#kreacjonizm #abiogeneza #chrzescijanstwo
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noffi: Tylko, że w księdze rodzaju nie ma tylko "na początku bóg stworzył niebo i ziemię", tylko są podane pewne szczegóły i są błędne. Myślę, że kto jak kto, ale wszechmogący i wszechwiedzący bóg, mógłby przekazać wiedzę o powstaniu świata w taki sposób, żeby była zgodna z prawdą i zrozumiała dla ludzi, nawet w zamierzchłych czasach.

Na przykład świata, która powstała równie dawno co biblia, tylko w Indiach, ma o
  • Odpowiedz
@kubako: Ależ nikt nie wie jak powstał świat/kosmos. To co wiemy (naukowo), to tylko hipotezy. Czy masz na myśli święte hinduskie księgi, które pasują do obecnie obowiązującej wiedzy naukowej?
  • Odpowiedz
@noffi: Wszystkiego nie wiemy, ale sporo już wiemy, szczególnie o historii naszej planety i życia na niej. I nijak to nie pasuje do mitów opisanych w biblii.

Mam na myśli, że mity opisane przez hindusów w wedach, są miejscami (aż i tylko) dość zgodne z obecną wiedza naukową.
  • Odpowiedz
I nijak to nie pasuje do mitów opisanych w biblii.


@kubako: zainteresował mnie ten temat. Rozwiń go proszę. Które konkretnie punkty z 'Księgi Rodzaju' są niezgodne z obecną wiedzą naukową?

Nie twierdzę, że takich nie ma - jestem po prostu ciekawy świata i zbieram liczne opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CegielniaPL: a co to on jest jakąś wyrocznią i ma mi mówić co mam czytać a co nie? ba jeszcze nawet mówić jak to rozumieć. Oni połowę rzeczy nie widzą w Biblii i odrzucają jak leci. Tutaj taki szybki przykład.

1 Tm 3;1

1 Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa1, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny,
  • Odpowiedz
@noffi: @CegielniaPL: @StefanBetoniarz: @kubako: @imlmpe:

Niektórzy z Was są chętni do ignorowania dobrych nauk z Biblii wziętych i naśmiewacie się z czegoś czego nie rozumiecie.
O niektórych z was to pisze, o tutaj, o:
2 Piotra 3:3-7 „Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości
I mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego? Odkąd bowiem
  • Odpowiedz