Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki.
Odrzućmy na chwilę poglądy lewicowe i prawicowe, Kaczyńskich, Merkel, Tuska i innych Rydzyków, bo tutaj nie chodzi o preferencje polityczne, ale o zwykły ludzki rozsądek. Mieliśmy już zamach w Paryżu, Brukseli, Nicei, Bawarii. Tak się dziwnie złożyło, że zamachowcami byli arabowie- uchodźcy. I tu mam pytanie: jakim trzeba być debilem, żeby po tym wszystkim głosić hasła "refugees welcome"?
Zapraszam do dyskusji.

Dołączam obrazek poglądowy z protestu przed sejmem.

#4neuropa #4konserwy #uchodzcy #polityka #terroryzm #pytanie
Pobierz kulis1111 - Mirki i Mirabelki.
Odrzućmy na chwilę poglądy lewicowe i prawicowe, Kacz...
źródło: comment_lbi5XzpgpeTsuhkRcAxUkRqxNMjzWsAm.jpg
  • 36
@kulis1111: Mi się wydaję że to zbiorowa represja, wpuszczanie i pomoc uchodźcom to dla wielu ludzi kluczowy element ich ideologi, jeżeli któreś z założeń ideologi się nie sprawdza i jest w 100% błędne to człowiek broni się w taki sposób, przecząc logice i zdrowemu rozsądkowi.
@kulis1111: Wystarczy być ignorantem i nie wiedzieć zupełnie nic o "kulturze" bliskiego wschodu. Niestety jednak - jesteśmy zaściankowym, wręcz faszystowskim krajem pełnym ksenfobów i rasistów w którym jeszcze nikt ne zginął od modnych bardzo za granicą zamachów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kulis1111: zamachy są różne, łącznie z prawackimi , więc z tego by wynikało że należy wszystkich prawicowców wysłać na Madagaskar i nie wpuszczac nowych do Europy.
Zamachy są lewicowe, wiec wszystkich lewicowców nalezy wysłać na Madagaskar i nie wpuszczać do Europy.
Zamachy bywaja nawet centrowe, liberałów (był taki jeden nawet w Polsce) wiec centrowców też.
Są zamachy robione przez fanatycznych chrześcijan - to samo.
Są też zamachy aideologiczne robione przez szaleńców/sfrustrowanych
@kulis1111: Problemem nie są uchodźcy, ale to, że wraz z nimi do EU miała okazję dostać się masa osób o zagadkowym pochodzeniu. Do tego bardzo szybka radykalizacja poglądów ludzi, którzy ponoć wychowali się w naszej kulturze. U nas jak ktoś ma problem to bierze sznur, w Japonii są pociągi, a inni wolą się rozerwać, albo zademonstrować nie wiadomo co, zabijając kogo się da. To są chyba różnice kulturowe.
@teren:

Są zamachy robione przez fanatycznych chrześcijan - to samo.

Jakoś nie słyszałem żeby ktoś rozjechał samochodem tłum ludzi krzycząc "Jezu ufam tobie!"

Jeśli "zdrowy rozsądek" w przypadku imigrantów mówi ci, że skoro imigrant dokonuje zamachu/ataku to należy nie wpuszczać w ogóle milionów innych którzy żadnych ataków nie dokonują, to "zdrowy rozsądek" musi ci też podpowiadać te wszystkie rzeczy które napisałem wyżej.

Tylko ze to absurd, bo taka odpowiedzialność zbiorowa jest
Jakoś nie słyszałem żeby ktoś rozjechał samochodem tłum ludzi krzycząc "Jezu ufam tobie!"


@kulis1111: to ze o czymś nie słyszałeś to nie znaczy że tego nie ma
https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_terrorism#Contemporary

http://www.huffingtonpost.com/babak-rahimi/the-religious-sources-of-christian-terrorism_b_9066868.html

nawet buddyści dokonują zamachów, mogłem dodać też buddystów, tak samo jak hinduistów itd.,

Tutaj nie chodzi o odpowiedzialność zbiorową, ale o brak jakiejkolwiek weryfikacji uchodźców. Nie od wczoraj wiemy, że wielu z nich ma fałszywe dokumenty. Mając na uwadze dobro swojej rodziny
@teren:

Chodzi o odpowiedzialnośc zbiorową, bo pytanie było czy należy w ogóle nie wpuszczać uchodźców, a nie czy należy lepiej ich weryfikować. weryfikować oczywiście należy, ale jak mówię to inne pytanie


Uważam, że my nie jesteśmy w stanie ich zweryfikować.
@teren: No na pytanie czy należy wpuszczać uchodźców nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wypadałoby to zrobić, ale znów pojawia się pytanie czy osoby z obozów dla uchodźców to uchodźcy w sensie stricte. Osobom pokrzywdzonym z powodów wojny należy pomagać, to raczej jest poza dyskusją. Pytanie jak to zrobić w taki sposób, by pomoc ta nie była niedźwiedzia przysługą. Do tego dochodzi kwestia środków i możliwości. Nie jestem przekonany do tego, by kogoś
Typ o nicku @teren stwierdził ostatnio, że większość zamachów organizują chrześcijanie z Europy także polecam go na czarną listę jeśli nie macie ochoty czytać skrajnie lewackiego bełkotu bez argumentów xD
Wypadałoby to zrobić, ale znów pojawia się pytanie czy osoby z obozów dla uchodźców to uchodźcy w sensie stricte.


@Maneharno: (ʘʘ) no a kto inny mieszka w obozach dla uchodźców jak nie uchodźcy? nie prostytuuj tu logiki...

Do tego dochodzi kwestia środków i możliwości. Nie jestem przekonany do tego, by kogoś zamykać w obozie. I tam przez kilka lat tresować na europejczyka.

oczywiście że obozy to kiepska
Typ o nicku @teren stwierdził ostatnio, że większość zamachów organizują chrześcijanie z Europy także polecam go na czarną listę jeśli nie macie ochoty czytać skrajnie lewackiego bełkotu bez argumentów xD


@ajaracki: skończ już bełkotać i trollować, zaorałem cię już raz i wypad stąd. Żeby zakończyc temat, kto dokonuje większości zamachów w Europie.
w 2015 było 211 zamachów w UE, z czego 17 islamistycznych.
The number of attacks slightly increased in 2015
(ʘʘ) no a kto inny mieszka w obozach dla uchodźców jak nie uchodźcy? nie prostytuuj tu logiki...


@teren: Nie wiem, może np terroryści, tacy jak ten który wysadził się wczoraj w Niemczech?

oczywiście że obozy to kiepska sprawa i to z wielu względów, poczynajac od humanitarnych po takie, ze jak ktoś mieszka w takich obozie to prędzej znienawidzi Europę. niż zostanie Europejczykiem. Tak się rodzi radykalizm


Obecna