Wpis z mikrobloga

- bądź @MirekMireczek
- załóż wątek adresowany przede wszystkim do zwolenników #akap i #libertarianizm
- na przywitanie objedź się po pacyfistach z perspektywy akapistańskiej
- gdy akapy pytają co złego jest w pacyfizmie (NAP mocno), przyjmij ton protekcjonalny, bo myślałeś że "na wypoku nie ma podludzi którym trzeba tłumaczyć czemu jest to zła postawa."
- miej wytłumaczone dlaczego akap w sumie to lubi się a pacyfizmem jeśli chodzi o stosunek do wojen jako takich
- wyskocz z tekstami o "wiedzy historycznej" (bez których żadna debata w języku polskim nie miałaby sensu) i "geopolityce" (modne słowo rozpropagowane ostatnio przez statolatrów)
- miej wyjaśnione choćby że akap nie ma przecież nic przeciwko obronności prywatnej
- ironicznie zapytaj "Dostęp do broni też zmniejszamy analogicznie co nie?" nie tylko nie rozumiejąc tłumaczenia, ale udowadniając nieznajomość akcjomatów akapu
- kolejne tłumaczenia komentuj zarzutami o "niewiedzy" i "dziewczęcym zachowaniu"
- skasuj powyższy wpis i skomentuj go "nie #!$%@? się jak ludzie rozmawiają bo to nieładnie"

http://www.wykop.pl/wpis/18816287/trafic-na-imprezie-w-piatek-na-kuca-akapka-ktory-h/
  • 20
@MirekMireczek: Mam sporo cierpliwości...

Myślę że debata o zasadności Twojego podejścia mogłaby być ciekawa. Problem polega na tym że Ty chcesz zmienić definicję akapu i udawać że masz jakiś "lepszy akap" usuwając NAP z akapu. Ja Ci nie bronię postulowania wyższości jednego punktu widzenia nad drugim. Ale to czym akap jest a czym nie jest (przynajmniej jako nurt filozoficzny) to nie kwestia Twojego widzimisię, tylko akcjomatów.
@Kapitan_Nemo_na_koniu_Mewa: Akap czyli anarchokapitalizm to pewna propozycja polityczno-intelektualna opierająca się na dwóch aksjomatach:

1. Aksjomat o nieagresji (NAP - non-aggression principle). Najprościej: rób co chcesz tak długo jak nie smuszasz do niczego innej osoby.
2. Aksjomat o samoposiadaniu. W zasadzie pochodna pierwszego. W szczególności polega na tym że podejmujesz suwerenne decyzje na swój rachunek (wlicza się w to na przykład narkotyki, prostytucję, sprzedaż swoich narzadów itp.).

@MirekMireczek:
Zacząłeś pouczać libertarian
@bygsyti: Odchodząc od tej konkretnej kwestii: co akapy sądzą o ataku prewencyjnym mającym na celu wyprzedzenie ciosu przeciwnika? Czy użycie przemocy może być jedynie użyte jako forma samoobrony?
@nieublagany_ciezar_chwili: O, tego nawet nie wiedziałem. Dziękuję kolego. Bez względu na nasze różnice doceniam Twój intelektualny wkład w debatę. Zakladając że mówisz prawdę (nie sprawdzam), chciałbym jednak zauważyć że akap jest będzie immanentną częścią akapu w jego najpowszechniejszej charakterystyce.