Wpis z mikrobloga

Spacer za pokemonami, aż do Sanktuarium w Łagiewnikach. Już sporo turystów, uśmiechnięci, weseli ludzie, ładne, młode dziewczyny, zewsząd słychać strzępy rozmów w obcych językach.

Nie przepadam za tłumami, ale cholera, jaram się tym wydarzeniem. Moje miasto, z którym łączy mnie dość trudna miłość, na świeczniku, na ustach mediów na całym świecie, znakomita promocja, okazja do zarobku dla lokalnych przedsiębiorców.

Gdzieś mam to, ile kościół na tym zarobi. Fakt, że potrafią ściągnąć tylu ludzi do miasta mało znaczącego kraju, zupełnie mi odpowiada. Że polski podatnik musi trochę dopłacić, trudno, jak przy wielu innych wydarzeniach istotnych dla życia społecznego.
Jest okazja po raz kolejny pokazać się z dobrej strony i dać się zapamiętać, jako gościnny kraj, z ludźmi skorymi do pomocy, uśmiechniętymi i uprzejmymi. Z takich szans trzeba korzystać i mam nadzieję, że z tego nas zapamiętają.

#sdm #krakow #przemyslenia
  • 23
@Andczej: A to przecież jedna z najstarszych zasad biznesowych, zainwestować by czerpać profity.
Przecież jeżeli ludzie zapamiętają miasto z dobrej strony, to będą tęsknić za tym miastem i część z nich na pewno przyjedzie. Rodziny części z nich również. Pozytywne skutki można będzie jeszcze odczuwać latami.
Tego życzę Krakowowi i całej Polsce. Byle malkontentów nie było zanadto słychać.
@Andczej: @Slonx: Gdybyście mieli o tym chociaż odrobinę pojęcia i poczytali co wyprawia krakowska kuria to byście tak nie pisali, ludzie rzygają na tą imprezę bo widzą jak to wygląda, opłata za logo ŚDM na biletach, opłaty by realizować talony na żarcie, sprzedaż działek za zaniżoną kwotę, taaa ty masz w dupie ile kościół na tym zarobi i w jakim stylu jest to robione. Wychodzi mi na to że jesteś
Gdybyście mieli o tym chociaż odrobinę pojęcia i poczytali co wyprawia krakowska kuria to byście tak nie pisali


@szarley: Podejrzewam że ty też masz znikome pojęcie i wiesz tyle co podają media lub odrobinę więcej.
Tak widzę to co się dzieje i osobiście mi to przeszkadza.

opłaty by realizować talony na żarcie

To już prywatna kwestia PRYWATNYCH przedsiębiorców

sprzedaż działek za zaniżoną kwotę

chodzi ci o działkę oddaną za grosze o
@szarley

sprzedaż działek za zaniżoną kwotę


Chodzi ci o działki oddane za bezcen w zamian za to, że kościół oddał swoje działki za bezcen by miasto mogło realizować swoje inwestycje?

Masz rację, powinno być jak za komuny.
@Slonx: Jeśli mówimy o działkach oddanych pod parking przy Sanktuarium, ja jako mieszkaniec Kurdwanowa bardzo się z tego cieszę. Moje bloki są dość blisko Sanktuarium oraz Centrum JPII, gdy tylko są tam jakieś 'uroczystości' wszystkie parkingi które są dla MIESZKAŃCÓW oraz wszystkie uliczki, trawniki i chodniki zamieniają się w parkingi dla TURYSTÓW oraz w śmietnik i kibel przy okazji.
Jako mieszkaniec Krakowa, cieszę się z tego bo wreszcie może będzie normalnie.
@TheArt: Raczej nie chodzi o to, że ksiądz tylko, że gość wlazł na prywatną działkę i zaczął szczać. Zwłaszcza, że po Krakowie jest pełno rozsianych Toi Toi.
@TheArt: #!$%@? moze se lac gdzie chce, ale czemu akurat na moje podworko? to nie chodzi o to że ksiądz, tylko o to że jakiś facet mi leje na trawnik, gdzie bawią się #!$%@? dzieci! trochę wyobraźni. szkoda że się tam nie zesrał i jeszcze śmieci nie wyrzucił.

@staryhaliny: nie ale na mój trawnik jak najbardziej bo jakbym nie zauważył, ze sikasz to bym się nawet nie skapnął. Czlowiek to nie robot wole, żeby mi naszczał na trawnik a nie nasikał sobie w spodnie....