Wpis z mikrobloga

@m_dop: nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co chciałeś przekazać. Volvo z epoki, której dotyczy filmik jak najbardziej było bezpieczniejsze od konkurencji. Myślisz ze od +- 30 lat jadą na renomie wypracowanej wówczas?
  • Odpowiedz
@spokousunekonto: Testy ncap to gówno, po nowych testach amerykańskiego iihs wyszło na to że auta robiono pod zderzenia typowe w testach, jak uderzyło się inaczej to gięło się jak puszka. Wszystkie oprócz Volva ( ͡° ͜ʖ ͡°) Volvo testuje swoje auta pod zderzenia z łosiami, drzewami, wpadaniem do rowu. Także to nie mit to fakt, bo ta marka rzeczywiście dba o bezpieczeństwo. I nie, nie jestem fanatykiem
  • Odpowiedz
@Eternit_z_azbestu: Generalnie zgadzam się z opinią co do kwestii NCAP vs IIhs. Poczytałem teoche o IIHS jakiś czas temu, widziałem kilka filmików z testów i jestem pod gigantycznym wrażeniem mnogości scenariuszy jakie obejmują.
No ale:

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/mercedes-benz/e-class-4-door-sedan/2016

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/volvo/s80-4-door-sedan/2016

Wyniki IIHS plasują samochody Volvo jako bardzo bezpieczne - co nie znaczy bezpieczniejsze od bezpośredniej konkurencji. W przykładzie powyżej Mercedes jest chyba nawet marginalnie lepszy. Przy innych modelach jest podobnie- Vovlo zawsze jest w
  • Odpowiedz
@Eternit_z_azbestu: Porównałem modele z tej samej klasy obecnie dostępne w salonach. W innych klasach sytuacja jest analogiczna- Volvo jest w czołówce a inne marki premium nie ustępują. Jesli to porównanie Cię nie satysfakcjonuje to wskaż jakikolwiek model Volvo, który w tych testach wypadł lepiej niz analogiczne modele konkurencji.
  • Odpowiedz
@wudy: Tak jak napisałeś. Samochód zaprojektowany w latach 90-tych. Wówczas i dekadę wczesniej Volvo było absolutnym liderem w tej kwestii. Tyle, że w międzyczasie konkurencja zrobiła gigantyczny postęp. Samochody Volvo nadal są bezpieczne- pytanie brzmiało czy nadal są bezpieczniejsze od konkurencji i poki co w tej dyskusji nie ma żadnego dowodu ze są.
  • Odpowiedz
@spokousunekonto: Dla mnie firma, której projektanci od zawsze skupiali sie na bezpieczeństwie nie zmienia sie w ciągu roku czy dwoch. Szczególnie jeśli jest to branża automotive, która jest wzorem kultury i organizacji dla wszystkich firm produkcyjnych. Ten test iihs pokazał tylko ze niektóre firmy produkują samochody pod testy zderzeniowe, a volvo prowadzi bardziej ogolne badania nad bezpieczenstwem.

Ponizej troche o wspolczesnych osiagnieciach volvo w dziedzinie bezpieczenstwa.
http://natemat.pl/77809,volvo-wyznacza-standardy-bezpieczenstwa-czyli-wynalazki-przyszlosci-w-motoryzacji
  • Odpowiedz
@spokousunekonto: i jeszcze żeby odpowiedziec 1:1 na Twoje pytanie. Nie ma dowodów na to ze samochody volvo sa bardziej bezpieczne niz samochody innych marek. Ale jesli mialbym przywalic w sciane volvo s40, focusem, corolla, civiciem,a4, c klasą - to wybralbym volvo.
  • Odpowiedz
@wudy: Dzięki za linki. To są jak najbardziej dowody na to, ze Volvo traktuje kwestie bezpieczeństwa swoich samochodów bardzo poważnie. Tylko, ze tego twierdzenia nikt przy zdrowych zmysłach nie kwestionuje. Pytanie brzmiało czy jest w tej dziedzinie nadal liderem czy może ta opinia jest wynikiem renomy wyrobionej 20-30 lat temu. O ile testy NCAP są ułomne jak słusznie zauważył mirek powyżej, o tyle najbardziej szczegółowe testy bezpieczeństwa jakie są dostępne obecnie
  • Odpowiedz
@wudy: sorry- napisałem komentarz zanim zauważyłem Twój drugi. Gdybys miał uderzyć w ścianę to Twoje poczucie bezpieczeństwa wynikałoby tylko z Twojego przekonania. Oczywiście Corolla czy Focus to zle przykłady bo to nie ta sama klasa.
  • Odpowiedz