Wpis z mikrobloga

Wiecie, że można normalnie wyjechać z #polska do #czechy i nikt nie będzie Was nawet zatrzymywał ale wracając z Czechy do Polski na granicy jest zwężenie do jednego pasa, zmuszenie do poruszania się z prędkością 20 km/h i stoją #bagiety z lornetkami i patrzą na Was z daleka a w razie czego zapraszają na zjazd i robią Wam przegląd zawartości auta?
Mają #bron podobną do tej na obrazku
Troche straszne dla kogoś kto przeważnie broni nie widzi ale w sumie fajne bo pilnują porządku i może dzięki temu wyłapią kogoś kto chciałby tutaj wjechać w jakimś niecnym celu.

Dziękuję Panowie Bagiety za dbanie o bezpieczeństwo ʕʔ

PS. Ciekawe czy to jakoś na stałe czy tylko z uwagi na ŚDM bo rok temu przekraczałem granicę normalnie i nikt tam nawet nie stał.
Nutaharion - Wiecie, że można normalnie wyjechać z #Polska do #Czechy i nikt nie będz...

źródło: comment_Nt8TrCLDS0lxtrMj5rA3sR9D82Fy2XiM.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Nutaharion: Mówią o tym od jakiś 2 miesięcy. Ze względu na szczyt NATO i ŚDM zniesiono częsciowo Schengen i przywrócono kotnrole na grnaicach...
Wg mnie w takiej forimie w jakiej to opisałeś, czyli zwężenie i obczajka z odległości powinno byc zawsze, a nie tylko teraz/
  • Odpowiedz
@Butman: Sprawdzają z pewnej odległości, czy np osoba zbliżająca się do granicy, w momencie gdy w oddali dostrzegła kontrolę, nie zaczęła zachowywać się nerwowo, czy nie wyrzuciła czegoś przez okno i ogólnie odbiegała zachowaniem od przyjętego za normalne w takiej sytuacji.
  • Odpowiedz
Na granicy polsko-niemieckiej w Świecku jest to samo. Taka zwężka do jednego pasa w piątek po południu powoduje przynajmniej 3-4 godzinne korki.
  • Odpowiedz
@Butman: @mafef: ja akurat mieszkam w mieście graniczącym z Czechami i sporo do Czech podróżuje w celach służbowych - ani razu mnie nie zatrzymali, mimo że auto w leasingu na warszawskich blachach. Z tego, co zauważyłem, to w 90% PL auta jadą dalej, a trzymają głownie blachy włoskie, francuskie, hiszpańskie (widziałem te 3 konkretne akurat na kontroli w ciagu paru dni)
  • Odpowiedz
Wiecie, że można normalnie wyjechać z #polska do #czechy i nikt nie będzie Was nawet zatrzymywał ale wracając z Czechy do Polski na granicy jest zwężenie do jednego pasa, zmuszenie do poruszania się z prędkością 20 km/h i stoją #bagiety z lornetkami i patrzą na Was z daleka a w razie czego zapraszają na zjazd i robią Wam przegląd zawartości auta?


@Nutaharion: Tak samo jest na granicy duńsko niemieckiej. Jak wyjeżdżasz
  • Odpowiedz